Zeynep Güzel
3 years ago - 58 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğrencilerin Biletlerini Karşılıyor

Ahmet Yesevi Üniversitesi'ni tercih eden öğrencilerin Türkiye'den Kazakistan'a gidiş geliş bilet ücretleri yılda bir defa olmak kaydıyla üniversite tarafından karşılıyor. Başka hiçbir üniversitede olmayan bu uygulama öğrencilerin öğrenim süreleri boyunca devam ediyor.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğrencilerin Biletlerini Karşılıyor


Orta Asya'nın tarihi ilim ve kültür merkezi konumunda olan Türkistan şehrinde bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi, Türk Dünyası'ndan pek çok öğrenciye eğitim veriyor. Türk öğrencilere çok çeşitli imkanlar sağlayan üniversitede Türkiye'den gelen öğrencilerden eğitim süresi boyunca hiçbir ücret veya harç alınmıyor. Tamamen ücretsiz eğitimin yanı sıra aynı zamanda öğrencilere aylık 70 dolar burs imkanı sunuyor. 

Türk dili ve edebiyatı, İngiliz dili ve edebiyatı, Kazak dili ve edebiyatı, Rus dili ve edebiyatı öğretmenliği, gazetecilik, tarih, ilahiyat, ekonomi, uluslararası ilişkiler ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinde Türk öğrenciler için ayrılmış kontenjan ve puan bilgileri şöyle:

Ahmet Yesevi Üniversitesi Öğrencilerin Biletlerini Karşılıyor


Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler ALES şartına takılmadan eğitimlerine başlayabiliyor. Tezsiz yüksek lisans kayıtları 23.07.2018 - 31.08.2018 tarihleri arasında TÜRTEP web sitesi üzerinden yapılıyor.

Ayrıca TÜRTEP uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans programlarında devlet memurlarına %20 indirim sağlanıyor.