Burak GÜRAN
3 years ago - 54 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Aksaray’da Geçmiş Kültürümüze Işık Tutan Festival

Aksaray Belediyesi’nin ev sahipliğini yağıtığı 2. Kılıçarslan temalı 33. Ihlara Kültür Ve Spor Festivali büyük coşku içersinde geçiyor.

Aksaray’da Geçmiş Kültürümüze Işık Tutan Festival


Aksaray Valiliği, Dünya Etnospor Konfederasyonu, Okçular Vakfı, Türkiye Geleneksel ,spor Dalları Federasyonu ve Turizm Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen temalı 33. Ihlara Kültür Ve Spor Festivali, Kılıçarslan parkı içinde 20 bin metrekarelik saha alanında yapılıyor. Mars, mangala, atlı okçuluk, cirit, güreş ve geleneksel birçok oyunu ilgiyle izleyen vatandaşlar keyifli vakitler geçiriyor.

Çocuklarınızı geleneksel sporlar ile tanıştırın

Festivale gelerek konuşma yapan Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanı Bilal Erdoğan, "Çocuklarınızı muhakkak geleneksel sporlarla buluşturmaya çalışın. Bugün burada ok atanlar, bugün burada güreşleri izleyenler, atlı sporları izleyenler kendi hayatlarına bunu katıyorlar mı bunun çalışmasına bakalım." diyerek ailelere seslendi.

Aksaray’da Geçmiş Kültürümüze Işık Tutan Festival


Etkinlikte nefes kesen atlı akrobasi gösterileri, er meydanındaki yiğit pehlivanların hünerleri sergilenirken, katılımcılar geleneksel sporların yanı sıra yaklaşık bin yıl geçmişe götüren el sanatları ve pek çok alanda tarihi bir yolculuğa çıkıyor. Aynı zamanda burada geleneksel ata sporlarını da deneyimleme fırsatı buluyor.