Aynur Toleubayeva
1 year ago - 43 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Almatı'da Çocuklara Ücretsiz Yüzme Eğitimi Verilecek

Bu yaz 4 Haziran-31 Ağustos tarihleri arasında "Sportif Almatı" adlı  spor programı çerçevesinde 8-12 yaş arası çocuklar için ücretsiz yüzme eğitimi gerçekleştirilecek.

Almatı'nın yüzme havuzları ile donatılmış altı spor kompleksinde çocuklar uzman yüzücüler tarafından eğitilecek. Şehir merkezinde bulunan bu spor kompleksleri:  H20 - Aquastars, Timiryazev 41 -Aquastars, Utemsiuly Aquastars (Sporda yetenekli çocuklar için yatılı devlet okulu), Yessevi caddesindeki Aquastars ve Algabas-1 semtinde bulunan "Almatı Arena" spor kompleksleri. Çocuklar için sınıflar yaş gruplarına göre düzenlenecek ve eğitim programı 12 dersten oluşacak. Her öğrenciye ücretsiz özel gözlük ve şapkalar verilecek.

Almatı


Bu programdan öncelikli olarak düşük gelirli ve kalabalık ailelerin çocukları faydalanacak. Yaz sonuna kadar devam edecek olan bu program kapsamında, 2 bin çocuğa ücretsiz yüzme eğitiminin verilmesi planlanıyor. 

Kayıt için doğum belgesinin bir fotokopisi, sağlık sertifikası, kimlik numarası ve ebeveynlerin irtibat telefon numaraları gerekmektedir.

Kaynak: 24.kz