Aynur Toleubayeva
3 years ago - 1 Dakika, 3 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Asya Yıldızları Festivali'nin Katılımcıları Çevre Farkındalığına Dikkat Çekecek

Almatı'da ikincisi gerçekleşecek olan Asya Yıldızları Festivali'nde (Star of Asia) çevre konusunda farkındalığı artırabilmek için özel kırmızı halı yürüyüşü yapılacak.

Asya Yıldızları Festivali


Almatı’nın Medeu tepesinde 16-17 Haziranda gerçekleşecek olan özel kırmızı halı yürüyüşüne dünya yıldızları Anastacia ile Arash, Rusya'dan Serebro grubu, Güney Kore'den ASTRO grubu, Özbekistan'dan şarkıcı Sevara Nazarhan, Kırgızistanlı sanatçı Ciydeş Idirisova ve Kazakistan'ın sanat camiası katılacak.

Yürüyüş, Almatı Belediyesi'nin ''Almatı 2020'' programını destekleyecek. Program, Almatı'da çevre dostu ulaşımın geliştirilmesini ve yeni altyapıların yapılmasını kapsıyor.

Bu sebeple Birleşmiş Milletler'in Kazakistan bürosu, çevre konusunda farkındalığı artırma amaçlı düzenlenen etkinliğin festival organizatörlerine ve Asya Yıldızları'na teşekkürlerini bildirdi.

Dünyada "Kentlerin Sürdürülebilir Gelişimi" eylemi, #GlobalGoals hashtagi altında gerçekleştiriliyor ve festivali Jennifer Lopez, Leonardo di Caprio, Charliz Theron, Coldplay grubu, Ed Sheeran, Beyonce, Emma Watson, futbolcu Neymar, aktris Prianka Chopra gibi dünya yıldızları destekliyor.

2. Uluslararası Asya Yıldızları Müzik Festivali, 16-17 Haziran tarihleri arasında Almatı'nın Medeu tepesinde gerçekleşecek. Festivalin aynı zamanda 118 ülkede canlı yayında gösterileceği bekleniyor.

Festivalin birincisi, ''Asya'nın Sesi'' müzik yarışmasının devamı olarak, 2017'de Almatı şehrinin 1000. yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenmişti.

Kaynak: www.nur.kz