İlteriş Kağan Taşkınsu
3 years ago - 1 Dakika, 8 Saniye
trazen
kk
ky
uz
ru
tk

Azerbaycan Diaspora Gençlerinin 2. Yaz Kampı Başvuruları Başladı

Azerbaycan Diasporadan Sorumlu Devlet Komitesi Destek Fonu, Azerbaycan diasporasının yurt dışında yaşayan genç temsilcilerini Diaspora Gençlerinin 2. Yaz Kampı’na davet ediyor.

Azerbaycan Diaspora Gençlerinin 2. Yaz Kampı Başvuruları Başladı


Projenin Amacı:
Proje, dünyada yaşayan Azerbaycanlı gençleri özgün bir platformda Azerbaycan’la ilgili bilgi sahibi olmaları için bir araya getirmek ve aynı zamanda Azerbaycan ve diaspora arasındaki bağları güçlendirmeyi hedefliyor.

Kampa 18-29 yaşları arasında, Azerbaycan dilinde iletişim kurma kabiliyetinin yanı sıra (konuşma ve anlama), kamp süresince tam katılımdan sorumlu şahıslar başvurabilirler. 1. Yaz Kampına katılan şahıslar tekrar müracaat edemezler.

Etkinlikler: Kampta Azerbaycan’ın tarihi ve mimari abidelerini ziyaret, resmi ve tanınmış kişilerle görüşme, grup etkinlikleri ve eğlenceli-eğitici aktiviteler düzenlenecektir. Kampın sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.

Azerbaycan Diaspora Gençlerinin 2. Yaz Kampı Başvuruları Başladı


Giderler:
Diaspora Gençlerinin 2. Yaz Kampı ücretsizdir. Kampın tüm masrafları (Seyahat giderleri, vize, konaklama, yemek, seyahat sigortası vs.) karşılanacaktır.

Başvuru Süreci: Etkinliğe katılmak için aşağıda belirtilen tüm belgelerin 30 Mart 2019 tarihine kadar www.diaspora.gov.az/qeydiyyat/ adresine üzerinden elektronik ortamda sunulması gerekiyor.

- Başvuru Formu

- Tavsiye Mektubu [Diaspora teşkilatından, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin yurtdışındaki akretide edilmiş temsilcisinden (Büyükelçilik/Konsolosluk) ya da diğer teşkilatlar ve şahıslardan (Mühür veya imza ile tasdik edilmiş şekilde)]

- Pasaport Sureti

Diaspora Gençlerinin 2. Yaz Kampına başvuran kişilerle başvuru süreci bittikten sonra Teşkilat Komitesi tarafından irtibata geçilecek ve adaylar video görüşmesine davet edilecektir. Nihai sonuç mülakat süreci tam bittikten sonra açıklanacaktır.