Türkan Hüseynova
3 years ago - 49 Saniye
traz
en
kk
ky
uz
ru
tk

Azerbaycan-İsviçre İş Forumu Temmuz'da Düzenlenecek

İsviçre Ekonomik İşler, Eğitim ve Araştırma Bakanı Johann Schenieder-Ammann Temmuz ayında Azerbaycan'a resmi ziyarette bulunacak.

İsviçre'nin Ekonomi, Eğitim ve Araştırmadan Sorumlu Federal Hükümet Bakanı Johann Schenieder-Ammann, Temmuz ayında Azerbaycan'a resmi ziyarete gelecek. Bu ziyaret çerçevesinde Azerbaycan-İsviçre İş Forumunun yapılması, Sumgayıt Kimya Sanayi Parkına ve Balahanı Sanayi Parkına tanıtım amaçlı ziyaretin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. 

Azerbaycan-İsviçre İş Forumu Temmuz


İsviçre'nin Azerbaycan Büyükelçisi Philipp Stalder gerçekleşecek resmi ziyaret kapsamında Sumgayıt Kimya Sanayi Parkında yapımı devam eden ve İsviçre yatırımı olan inşaat katkılarının üretim fabrikasının açılmasını teklif etti. 

Azerbaycan'da İsviçre yatırımlı 71 şirket faaliyet yürütmektedir. İsviçre'nin SECO şirketiyle iş birliği çerçevesinde çeşitli projeler gerçekleştiriliyor. Azerbaycan İsviçre'ye 1,2 milyar ABD doları değerinde yatırım yapmıştır. 2017'de ülkeler arasında ticaret cirosu 240 milyon ABD doları teşkil etmektedir. Bu değer, artışın %40'den fazla olduğunun göstergesidir. 

Kaynak: www.olke.az