Türkan Hüseynova
4 years ago - 47 Saniye
traz
en
kk
ky
uz
ru
tk

Azerbaycan Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesinden Anlamlı Proje


Azerbaycan Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi rektörü, Prof. Fereh Aliyeva, İsrail'in Ben Gurion Üniversitesi yetkilisi, Azerbaycan doğumlu Aleks Geftler ile görüşerek birlikte bir proje kapsamında görüş alışverişinde bulundular.

İsrail ve ABD'de palyaçolar, ağır hastalığı olan çocukları hastanede haftanın belli günlerinde  eğlendiriyorlar. Bu proje kapsamında palyaçolara çeşitli kurslar veriliyor. Aleks Geftler böyle bir projeyi AKGÜ ile birlikte Azerbaycan'da da gerçekleştirmeyi teklif ederek projenin video filmini yayınladı. Üniversite rektörü bu hümanist projeyi çok beğendiğini, gerçekleşmesi için elinden gelen tüm yardımı göstereceğini, öğrencilerin de böyle hassas bir işe gönüllü olarak katılacaklarını belirtti.


Azerbaycan Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesinden Anlamlı Proje


Proje kapsamında; Ben Gurion Üniversitesinden Azerbaycan'a oyuncular gönderilerek eğitim verilmesi, üniversite tarafından hasta çocuklara yardımcı olunması ve onları zor anlarında eğlendirerek destek vermek amacıyla gönüllü öğrencilerden oluşan grupların oditoryum ve projenin gerçekleşeceği hastanede organizasyonun yapılmasına karar verildi.

Kaynak: www.olaylar.az