Burak GÜRAN
3 years ago - 1 Dakika, 2 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Azerbaycan Savunma Fuarına Türkiye Damgası

Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı’na (ADEX) katılmak için Türkiye adına Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde Savunma Sanayi İhracatçılar Birliği ile 33 savunma sanayi firması katılım gerçekleştirecek.

Azerbaycan Savunma Fuarına Türkiye Damgası


Azerbaycan’ın Bakü şehrinde 25-27 Eylül tarihileri arasında düzenlenecek olan, Güney Kafkasya ve Orta Asya bölgesinin en önemli savunma fuarları arasında yer alan ADEX, Azerbaycan Savunma Bakanlığının destekleriyle her 2 yılda bir düzenlenmektedir. Bu yıl 3.üncüsü düzenlenmekte olan fuara Türkiye, önceki katılımlara göre fuardaki yerini yüzde 30 daha büyüterek bin 659 metrekarelik alanda temsil edilecek.

Yerli ve Milli Türk Firmaları Fuar Alanının Yaklaşık Yarısını Kapsayacak

Fuar alanının yaklaşık yarısını kaplayarak adeta Türkiye'nin Savunma Fuarına dönüşen etkinlikte, AKSA Run Flat, Anova, ArgeRF, ASELSAN, AVS, BMC, DEARSAN, DESAN, DLG Tactical, Garanti Giyim, GİRSAN, HOYTEK, İŞBİR, Kale Kalıp, KAREL, MAKTEL, MANAS, MESAN, MILSOFT, MKEK, OTOKAR, ÖZTEK, ROKETSAN, RST, Simsoft, Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, TAIS, TEK.MÜH, TİSAŞ, TRANSVARO, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, UNIFO ve Yakupoğlu firmaları boy gösterecek.

Yerli ve milli Türk firmaları tarafından üretilen zırhlı araç platformları, insansız ve insanlı hava araçları, deniz sistemleri, silah sistemleri, elektronik sistemler, askeri tekstil ürünleri, simülatörler, mühimmatlar, lojistik destek ürünleri ve savunma hizmetlerinin sunumları yapılarak tanıtılacak.