Türkan Hüseynova
4 years ago - 51 Saniye
traz
en
kk
ky
uz
ru
tk

Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nin Öğrencileri Mezun Olmadan Çalışabilecekler

Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nin üst sınıf öğrencileri artık mezuniyete kadar okulun kliniklerinde ve bazı sağlık ocaklarında orta tıp eğitimli çalışan olarak çalışabilecekler.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nin rektörü Geray Geraybeyli'nin Azerbaycan Sağlık Bakanlığı'na gönderdiği mektubunun cevabında buna dair bilgi verilmektedir. Mektupta belirtilen bilgilere göre, Azerbaycan Cumhuriyetinin “Halk sağlığının korunmasına dair” kanununun 46. maddesine bağlı olarak, yüksek tıp ve eczacılık eğitimini bitirmemiş öğrenciler ilgili idari makam tarafından öngörülen şekilde, orta tıp eğitimli bir çalışan olarak tıp ve eczacılık alanlarında faaliyetlerde bulunabilir. Sağlık Bakanlığı bu madde ile ATÜ öğrencilerinin bu görevlerde çalışmasına izin vermiştir.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi


Tedavi uygulama fakültesinin öğrencileri 3. sınıfı bitirdikten sonra; diş hekimliği, halk sağlığı ve eczacılık öğrencileri ise 4. sınıfı bitirdikten sonra Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nin kliniklerinde ve üniversitenin sağlık ocaklarında mezuniyete kadar orta tıp eğitimli çalışan göreviyle işe girebilirler.

Kaynak: publika.az