Türkan Hüseynova
4 years ago - 41 Saniye
traz
en
kk
ky
uz
ru
tk

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Savunma Bakanları Üçlü Zirvesi Gerçekleştirildi

Giresun'da Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Savunma Bakanları Üçlü Zirvesi gerçekleştirildi. Zirve sırasında üç ülke arasında Savunma Alanında İşbirliği Mutabakat Muhtırası imzalandı.

Giresun'un Koçkayası mevkiindeki otelde 31 Mart 2018'de gerçekleşen 6. Savunma Zirvesi'nde Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Türkiye Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve Gürcistan Savunma Bakanı Levan İzoriya ile bir araya geldi.


Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Savunma Bakanları Üçlü Zirvesi Gerçekleştirildi


Zirve'de savunma alanında ülkelerin toprak bütünlüklerinin korunması ve özgürlüklerinin savunulmasına ilişkin üç ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunda tam bir mutabakata varıldığı açıklandı. Basın mensuplarına toplantı hakkında açıklama yapan Z. Hasanov, bir sonraki zirvenin Azerbaycan’da gerçekleştirileceğini belirterek meslektaşlarını Azerbaycan’a davet etti.

Açıklamaların ardından Türkiye Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov ve Gürcistan Savunma Bakanı Levan İzoriya arasında Savunma Alanında İşbirliği Mutabakat Muhtırası imzalandı.