Oğuzhan Er
3 years ago - 1 Dakika, 20 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

“Azerbaycan ve Türkiye Yeni Projelere İmza Atacak”

Türkiye ile Azerbaycan arasında yakın zamanda savunma sanayisi adına yeni projelerin olacağını dile getiren Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, çok yakın zamanda bunların açıklanacağını dile getirdi.

“Azerbaycan ve Türkiye Yeni Projelere İmza Atacak”


Kırkkale’de basına demeç veren Paşayeva, Türkiye’nin kendi silahlarını üretmek adına büyük bir yol kat ettiğini ve bunun herkes tarafından memnuniyetle karşılandığını belirtti.

Azerbaycan’da en önemli konunun, işgal tehditinde olan bölgeler olduğunu söyleyen Paşayeva, bunun da güçlü bir ordu ve güçlü silahlarla gerçekleşebileceğini ifade etti.

Savunma Sanayisi Bakanlığı kurulmasının ardından Türkiye ile yeni birçok projede çalışmak istediklerini dile getiren Paşayeva , “Bizde olmayan şeyleri Türkiye'den alıyoruz. Öncümüz her zaman Türkiye. İki ülkenin ortak çalışmalarıyla yapılacak ürünleri de başka ülkelere satabiliriz. Bunun için gücümüz var. Bu konuda çalışmalar ve projeler var. İnşallah bir sonraki ADEX fuarında daha farklı şeyler olacak çünkü birlikte olursak daha çok şey yapabiliriz. Savunma sanayisi alanında Türkiye ile iş birliği devamlı gündemde, yeni projelerimiz gündemde. Bunları burada açıklamayayım. Yakın zamanda yetkililerden açıklamaları duyarız. Yeni ortak projeler yolda. Bunlarla ilgili kararlar alınmış durumda. Yakın zamanda savunma sanayisi alanında geniş bir iş birliği yapılacak." açıklamasında bulundu.

Türkiye’deki olayları yakından takip ettiklerini belirten Paşayeva, Türkiye’nin herhangi bir terör tehditi karşısında biz de kendimizi tehdit içerisinde hissettiklerini söyledi. "Türkiye güçlenirse biz güçleniriz, zayıflarsa da bu hepimizin zayıflamasıdır."diyen Azerbaycan Millletveki Ganire Paşayeva, her türlü terör karşısında Türkiye’nin yanında duracaklarını belirtti.