Burak GÜRAN
4 years ago - 51 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Azim ve İnanmışlığa En Güzel Örnek

Bilecik'te yaşayan Gülizar Kaplan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan ve eşi Emine Erdoğan’nın himayelerinde “Okuma yazma bilmeyen kalmasın” sloganıyla başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında 91 yaşında okuma yazma öğrendi.

Azim ve İnanmışlığa En Güzel Örnek

Gülizar Kaplan 91 yaşında olmasına rağmen gösterdiği azim ve inanmışlıkla tüm gençlere örnek oldu. “Eğitim ve öğreniminizi kesinlikle aksatmayın, sonra çok pişman olursunuz.” diyerek gençlere nasihate bulunan Kaplan, “Hiçbir zaman geç değil, herkes gidip okuma yazma öğrenmeli, çok şükür ben bu hayalimi 91 yaşında gerçekleştirdim.” dedi.

Artık marketlerde hangi ürünün fiyatının ne kadar olduğunu etiketini okuyup öğreneceği için çok mutlu olduğunu dile getiren Kaplan, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan olmak üzere öğretmenlerine ve kursun düzenlenmesine katkıda bulunan herkese teşekkür ederek düzenlenen tören ile okuma yazma belgesini aldı. 

Yaklaşık iki ay önce bu proje kapsamında, Denizli'de bir kursiyer 91 yaşında okuma yazmayı öğrenerek öğrenmenin yaşı yok dedirtti.