Oğuzhan Er
3 years ago - 1 Dakika, 14 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Özbekistan Başbakan Yardımcısı Aziz Abduhakimov: “Türkiye İle İş Birliği Yapmak İstiyoruz."

Özbekistan Başbakan Yardımcısı Aziz Abduhakimov, Türkiye ve Özbekistan ilişkileri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Başkent Taşkent’te katıldığı uluslararası turizm yatırım forumunda açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Aziz Abduhakimov, Türkiye ile çok güçlü tarihî bağlantıları bulunduğunu vurguladı.

Özbekistan Başbakan Yardımcısı Aziz Abduhakimov: “Türkiye İle İş Birliği Yapmak İstiyoruz."


Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği ziyaretlerin de oldukça başarılı olduğunu ve bunun ikili ilişkileri pekiştirdiğini kaydetti.

Turizm alanında da mevcut potansiyele dikkati çeken Abduhakimov, "Turizm alanında çalışan Türk yatırımcıların Özbekistan’a gelmesini bekliyoruz. Biz, Türk yatırımcıların Özbekistan’da rahatlıkla çalışabilmesi için gerekli bütün koşulları oluşturmaya hazırız." açıklamasında bulundu.

"Özbekistan’ın kapıları bütün Türk yatırımcılara ve turistlere ardına kadar açık. Biz, Türk vatandaşlarını sadece turist ve yatırımcı olarak görmüyoruz. Biz, Türkleri kardeşlerimiz olarak görüyoruz. İki ulus birbirine çok yakın." dedi.

Özellikle turizm konusunda Türkiye’den yararlanmak istediklerinin belirten Abdulhakimov, "Türkiye’de bazı eğitim programları organize etmek de bizim için ayrı bir öneme sahip. Çünkü Türkiye’nin misafirperverliği dünyadaki en iyilerden biri. Bu alanda da Türkiye ile iş birliği yapmak istiyoruz." açıklamalarında bulundu.

Türkiye'nin özellikle büyük şehirlerinde seferler düzenlenmesi hakkında da açıklamalarda bulunan Abduhakimov, "Ümit ediyorum ki turizm alanda iş birliği yapmak için çok iyi bir perspektife sahip olacağız." İfadelerini kullandı.