Murat Tuncay
3 years ago - 1 Dakika, 23 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Bacak Boyunuzu Uzun Göstermek için 5 Öneri

Bacak boyunuzun kısa olmasından mı şikayet ediyorsunuz? Giyim tarzınızı değiştirerek bu algıyı da değiştirebileceğinizi biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayırsa yazımızın devamına buyurun. Çünkü bacak boyunu uzun göstermenin yollarını sizin için listeledik. Birkaç ufak giyim hilesi ile kendinizi daha iyi hissetmeniz mümkün!

Bacak Boyunuzu Uzun Göstermek için 5 Öneri


1- Nude Stiletto

Nude stiletto giyinmek bacak boyunuzu uzatacaktır. Ten rengi olan bu ayakkabılar bacaklarınız ile tek renk gibi duracağı için sizi uzun gösterecektir. Ayrıca topuklu ayakkabı giyinmek zaten sizi uzun gösterir, bu detayı unutmayın. Ayaklarınızı ve duruşunuzu da güzel göstereceği için tercih etmeniz her anlamda faydalı olacaktır. 

2- Yüksek Bel Pantolon

Yüksek belli pantolonlar giyindiğiniz zaman bacak boyunuz daha uzunmuş gibi görünebilir. Çünkü yüksek belli pantolonlar bel hizanızı ve basenlerinizi daha yukardaymış gibi gösterip bir göz yanılsaması yaratır. Üstelik son yılların modası olduğu için de tercih etmeniz sizi tarz sahibi biri yapacaktır.

3- Tek Renk Kuralı

Kıyafetlerinizin hepsinde tek renk kullanırsanız bu da bir göz yanılsaması yaratacaktır. Çorap, ayakkabı ve elbiselerinizde tek renk seçerseniz vücudunuzdaki tüm sorunlu noktaları da gizleyebilirsiniz. Tek rengin farklı tonlarını kullanarak kombinler yapmaya çalışmanızda fayda olacaktır.

4- Kalem Etek

Eğer vücut tipiniz uygunsa kesinlikle kalem etek seçimini denemelisiniz. Kalem etekler bacaklarınızın nereden başladığını belli etmediği için güzel bir stiletto ile hile yapabilirsiniz. Tarzınıza uygun bir etek seçtikten sonra bacaklarınızı siz de olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

5- İspanyol Paça Pantolon

Bileklerinize yapışan dar paça pantolonlar sizi olduğunuzdan kısa göstereceği gibi güzel bir İspanyol paça ile aksi bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle siyah bir İspanyol paça pantolon ile hem şık olabilir hem de uzun görünebilirsiniz.