Burak GÜRAN
1 year ago - 1 Dakika, 2 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Bakanlık Açıkladı; Ticaret Akademisi Kurulacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Bakanlık Toplantı Salonu’nda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberinde TOBB Kadın Girişimci Kurulu üyelerini kabul etti.

Bakanlık Açıkladı; Ticaret Akademisi Kurulacak

Bakan Pekcan, toplantıya katılan girişimci kadınları ayakta alkışladı, teşekkür etti ve 81 ilden gelen misafirlere, “kadın girişimci yoldaşlarım, evinize hoş geldiniz. Biz buraya hep beraber geldik, hep beraber başarılı projelere imza atacağız.” Şeklinde konuştu.

Kadınların karar veren önemli pozisyonlarda varlık göstermesi ve güçlerinin artması gerektiğini vurgulayan Pekcan, kadın girişimcilerin ülkenin verimlilik ve refah düzeyi artması için en az erkek girişimciler kadar iş hayatında yer alması gerektiğine değindi. Hizmet sektörü haricinde varlık göstermesi için kadın girişimcileri proje üretmeye davet etti.

Yaratıcı, sürdürülebilir, yapıcı, uygulanabilir ve istihdam artırıcı projeleri bakanlık dışında uluslararası fonlardan da finansman bulacağını belirten Pekcan, “Türkiye’yi şahlandıracak, ihracatı artıracak, yenilikçi ve teknoloji odaklı projelere ihtiyacımız var.” Dedi.

Bakan Pekcan, Bakanlık bünyesindeki büyük bir kütüphane’nin olduğunu ve bu kütüphanenin lisans ve üniversite öğrencilerinin hizmetine açılacağını burada ortak projeler üretileceğini vurguladı. Öte yandan Bakanlık bünyesinde ihracat ve yatırımları artırmak için bir Ticaret Akademisi kurmaya karar verildiğini açıkladı.