Türkan Hüseynova
3 years ago - 54 Saniye
traz
en
kk
ky
uz
ru
tk

Bakü'de Yeni Uluslararası Hastane Açıldı

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün Nizami ilçesinde 850 sağlık personelinin çalışacağı öngörülen Uluslararası Bona Dea Hastanesi açıldı.

Hastanede görevlendirilmek üzere ABD, Kanada, Avustralya, Almanya, İtalya, Fransa, Belçika, Hollanda, Hırvatistan, Sırbistan, Yunanıstan, İspanya’dan 22 doktor ve 30 tıp personeli davet edildi. 

Bona Dea  Uluslararası Hastanesi, Batı Avrupa standarlarına uygun kaliteli sağlık hizmetlerini sunan ve Avrupa Birliği'nin birçok sağlık kurumlarıyla işbirliği yapan bir sağlık kurumudur.


Bakü

Azerbaycan uluslararası Bona Dea hastanesinde hizmet verecek bölümler:

206 yataklı hastanede kalp-damar cerrahisi, kadın doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları, acil tıbbi yardım, yoğun bakım, tüp bebek, genel cerrahi, ortopedik travmatoloji, nöroşirürji, KBB hastalıkları, göz hastalıkları, üroloji, anestezi, iç hastalıklar, gastroenteroloji, nöroloji, radyolojik teşhis, tıbbi laboratuvarlar, onkoloji, diş hekimliği, kan bankası, fizyoterapi-rehabilitasyon, merkezi sterilizasyon gibi tıbbi hizmet alanları faaliyete gösterecek. Hastanenin 145 kişilik konferans salonu bulunmaktadır. Salonda çeşitli toplantı ve görüşmeleri, eğitim seminerlerini düzenlemek ve cerrahi operasyonları canlı izlemek için uygun ortam oluşturulmuştur. Acil durumlarda hastaneye helikopterlerin inmesi için pist de yapılmıştır.

Kaynak: www.report.az