Oğuzhan Er
3 years ago - 51 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Bişkek'te Demiryolu Zirvesi

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Rus Demir Yolları Genel Müdürü Oleg Belozerov’u Bişkek’te ağırladı.

Bişkek


Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ile Rus Demir Yolları Genel Müdürü Oleg Belozerov bir araya geldi.

Sooronbay Ceenbekov, Stratejik işbirliği ve ittifak temeliyle gerçekleşen toplantının Kırgızistan ve Rusya arasındaki ikili ilişkileri daha ileri noktaya getirmek ve yoğunlaştırmak ihtiyacına yönelik olarak düzenlendiğini belirterek, “Tarafların demiryolu işbirliği alanında henüz gerçekleştirilmemiş büyük potansiyeli var. Kırgızistan’a yaptığınız ziyaretiniz Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığımız anlaşmanın pratik sonuçlarından biridir.” İfadelerini kullandı.

İki ülke arasında demiryolu işbirliği alanında uzun süredir devam etmekte olan ikili ilişkilerin birbirini destekleme esasında gelişmeler olduğunu kaydeden Belozerov ise “Ortak bir teknolojik temele sahibiz, hem ikili işbirliğinde hem de Birleşik Devletler Topluluğu ve Baltık Ülkeleri Demiryolu Taşımacılığına katılım çerçevesinde iyi ortak sonuçlar veriyoruz.” ifadelerini kullandı.