Aiperi Seiitbekova
4 years ago - 1 Dakika, 17 Saniye
traz
en
kk
ky
uz
ru
tk

Bişkek’te ''FoodExpo Kyrgyzstan 2018'' Ziyaretçilerini Bekliyor

BiExpo fuar şirketi tarafından düzenlenen ve bir hafta boyu sürecek olan 2.Uluslararası Gıda Ürünleri Fuarı Bişkek’te başladı. Etkinliğe dünyanın10 ülkesinden 40’tan fazla gıda üretim şirketi katılıyor.

Bişkek’te

Beyaz Rusya, Endonezya, İtalya, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya, Türkiye, Özbekistan ve Şri-Lanka’ın gıda ürünleri, üretim teknolojileri tanıtılan FoodExpo Kyrgyzstan 2018 Fuarı beş ayrı etkinlikten oluşuyor:

• 2. Uluslararası Yiyecek-İçecek Fuarı – FoodExpo Kyrgyzstan 2018

• 2.Uluslararası Gıda Üretim Teknolojileri Fuarı – FoodTech 2018

• 2.Uluslararası Halk Yemekleri Şirketlerinin Donanımı: Ürünler ve Hizmetler, Teknolojiler – HorecaExpo 2018

• 2. Uluslararası Ambalaj Ürünleri Fuarı – UpackExpo 2018

• 2. Uluslararası Güvenilir ve Helal Gıda Ürünleri Fuarı – HalalFoodExpo 2018

Fuarın iş programı ise seminerler, çalıştay, gıda üretiminin teknolojileri ve ekipmanlarının tanıtım sunumlarından oluşmaktadır.

Ayrıca 18-19 Nisan’da Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ev sahipliğinde '‘Güvenilir ve Helal Gıda’' konulu çalıştay düzenlenecek. Çalıştayda Kırgız-Türk uzmanları güvenilir gıda üretimi ve yeni teknolojilerine ilişkin konuşmaları yapacaklar.

FoodExpo Kyrgyzstan etkinliği kapsamında ise Kırgızistan Halk Yemekleri şirketi tarafından ''Kariyer ve İstihdam Fuarı'' gerçekleştirilecek. Bu fuarda ülkenin en büyük şirketleri, restoranları, otelleri, zincir market ve mağazalarındaki iş imkanlarına ilgili bilgiler verilecek.

İkinci kez düzenlenmekte olan FoodExpo Kyrgyzstan 2018, Kırgızistan Hükümeti, Tarım, Gıda ve Melarasyon Bakanlığı, Yatırım Teşvik Ajansı, Standardizasyon ve Metroloji Merkezi, Ekonomi Bakanlığı'na bağlı Kırgızistan Akreditasyon Merkezi ve Kırgızistan Halk Yemekleri şirketi destekleri ile düzenleniyor.  Fuar 16-!9 Nisan tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak.