Oğuzhan Er
3 years ago - 1 Dakika, 10 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Bişkek'te Öğretmenler Günü

Türkiye'nin Bişkek Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki Türk Ortaokulu'nda Öğretmenler Günü nedeniyle bir etkinlik gerçekleştirdi.

Bişkek


Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları anısına gerçekleştirilen saygı duruşuyla başlayan etkinlikte iki ülkenin milli marşları okundu.

Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat öğretmenliğin oldukça kutsal bir meslek olduğunu belirtirken: "Kırgızistan ile Türkiye arasında köprü rolü oynuyorsunuz. Öğrencilerinize gelecek aşılıyorsunuz. Sizlerin gösterdiğiniz yol çerçevesinde onlar da öğreniyorlar. Burada çocuklarınıza vereceğiniz eğitim hepimizin geleceği, Kırgızistan'ın ve Türkiye'nin geleceğidir. Bu yüzden bu görevi yerine getirdiğiniz için canı gönülden size teşekkür ediyorum." İfadelerini kullandı.

Şiirlerin okunduğu programda ayrıca çeşitli sahne gösterilerinin yanı sıra öğrenci müzik korosu eşliğinde Türkçe şarkılar seslendirildi.

Eğitim Müşaviri Recep Sula ise "Öğretmenlik mesleği bütün mesleklerden çok farklıdır. Eğitim, insanı ve toplumu hür ve uygar hale getirir veya başka insanların avı haline dönüştürür. Bu bizim elimizde. Bunun için öğretmenlik mesleği sabır, emek ve gönül ister." Diyerek bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Programın ardından sahneye alınan öğretmenler arasında yüksek başarı sahibi öğretmenlere çeşitli ödüller verilerek öğretmenler günleri kutlandı.