Berna Usta
1 year ago - 1 Dakika
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Çinli İş Adamları Yatırım İçin Nevşehir'i Radarına Aldı

NEVBİAD ile İstanbul Çinli İşadamları ve Sanayicileri Derneği arasında karşılıklı yatırımların artırılması amacıyla protokol anlaşması imzalandı.

Çinli İş Adamları Yatırım İçin Nevşehir

Nevşehirli Bürokratlar ve İşadamları Derneği (NEVBİAD) ile İstanbul Çinli İşadamları ve Sanayicileri Derneği (Istanbul Chinese Businessmen And Industrialist Association - ICBIA) arasında karşılıklı yatırımların artırılması, Çin'den Kapadokya'ya daha fazla turist çekilmesi ve ortak kültürel, turistik ekonomik faaliyet düzenlemek amacıyla protokol anlaşması imzalandı.

Nevşehirli Uçhisar'da düzenlenen törende konuşan ICBC Turkey Genel Müdürü ve İstanbul Çinli İşadamları ve Sanayicileri Derneği Başkan Vekili Gao Xiangyang, Nevşehir'e gelmekten büyük mutluluk duyduğunu, Nevşehir'in, Kapadokya'nın çok büyüleyici bir şehir olduğunu söyledi.

Çin ile Türkiye arasındaki ekonomik iş birliğinin gün geçtikçe arttığını dile getiren Xiangyang, Türkiye'nin eski İpek Yolu'nun çok önemli stratejik bir noktasında bulunduğunu, coğrafi olarak önemli bir avantaja sahip olduğunu bildirdi.

Xiangyang, Türkiye’nin tarım, tekstil, kara taşıtı üretimi, beyaz eşya, tüketici elektroniği, ulaştırma ve haberleşme sektörlerinde dünyaca bilinen kaliteye sahip üretimiyle global anlamda önemli bir rol oynadığını ve hızlı bir gelişme sağladığını söyledi.