Burak GÜRAN
2 years ago - 56 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Çorlu'daki Tren Kazasına İlişkin Bakanlardan Açıklama

Uzunköprü-Halkalı seferini yapan, 362 yolcu taşıyan ve 6 personeli bulunan tren dün akşam saatlerinde Tekirdağ Çorlu bölgesinde raylardan çıkarak devrildi.

Çorlu


Yayın yasağının kalkmasının ardından sabah saatlerinde basına açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, 5 vagonun raylardan çıkarak devrilmesi sonucu 24 vatandaşın yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Yaralanan 318 kişinin ise çevre hastanelere sevk edildiğini söyleyen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, tedavisi ayakta yapılan 194 hastanın taburcu olduğunu açıkladı. Kalan 124 hasta halen tedavi görmekte ve müşahede altında tutulmakta.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesi ile İstanbul Halkalı seferi yapmakta olan yolcu treni Tekirdağ Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki mevkide raylardan çıkarak metrelerce sürüklendi. Devrilen vagonlardaki yaralıları kurtarmak için ilk yardımı, kazada hafif yaralananlar ve yara almadan kurtulanlar yapmaya çalıştı.

Çorlu


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından yapılan ilk açıklamada, “Kazanın aşırı yağmur yağışları sebebiyle menfez ile ray arasındaki toprağın boşalması sonucu meydana geldiği tespit edilmiştir” denildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da yetkilileri arayarak bilgi aldı ve yaşanılan üzücü olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.