suzan besici
2 years ago - 1 Dakika, 4 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Dağıstanlı Boksör Khabib Nurmagomedov'un Cezası Belli Oldu

Bütün dünyanın merakla izlediği Khabib Nurmagomedov - Conor McGregor Karma dövüş sanatları hafif sıklet unvan maçının ardından yaşanan olaylar nedeniyle sporculara verilen cezalar belli oldu. Dağıstanlı boksör Khabib Nurmagomedov 9 ay men cezası alırken, İrlandalı Conor McGregor'un cezası 6 ay olarak açıklandı.

Dağıstanlı Boksör Khabib Nurmagomedov


Nevada Spor Komisyonunu tarafından yapılan açıklamada, maçın hemen ardından ringde ve ring çevresinde iki dövüşçünün ve ekiplerinin arasında yaşanan kavga nedeniyle iki sporcuya verilen cezalar belli oldu. Kendisine yapılan ağır hakaretler nedeniyle arbedeye karışan Dağıstanlı boksör Khabib Nurmagomedov 9 ay müsabakalardan men ve 500 bin dolar, Khabib'e hakaret eden İrlandalı McGregor ise 6 ay men ve 50 bin dolar ceza aldı.

Cezaların başlangıç tarihi maçın yapıldığı gün olan 6 Ekim 2018 tarihi olarak belirlendi. Ayrıca Khabib Nurmagomedov'un Nevada sınırları içerisinde düzenlenecek  şiddet karşıtı bir kampanyaya katılması durumunda 9 ay olan men cezasının 6 aya indirileceği açıklandı. 

Conor McGregor'u mağluğ ederek şampiyonluk kemerini alan Khabib Nurmagomedov'un kemerinin tehlikede olduğu belirtilmiş, fakat alınan kararla kemerin Khabib'den alınmayacağı açıklanmıştı.

Khabib Abdulmanapovich Nurmagomedov kimdir?

Aslen Avar Türkü olan Khabib, Rus karma dövüş sporcusudur. Mevcut UFC hafif sıklet şampiyonu olan boksör, müsabaka seviyesinde karma dövüş alanında en uzun yenilgi yüzü görmeyen kişi konumundadır. Ayrıca Khabib, UFC’nin ilk Müslüman şampiyonudur