Harun Macit
3 years ago - 1 Dakika, 7 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Dağıstanlı Khabib Nurmagomedov Efsane Boksör Floyd Mayweather'a Meydan Okudu

Bütün dünyanın merakla beklediği maçta Conore McGregor'u nakavt eden, ardından kafesin üstünden atlayarak kendisine hakaret eden McGregor’un ekibine saldırdığı için alacağı ceza konusunda dünyanın gündeminde olan UFC şampiyonu Dağıstanlı Khabib Nurmagomedov, ringlerin en çok kazanan efsane boksörü Floyd Mayweather'a meydan okudu.

Dağıstanlı Khabib Nurmagomedov Efsane Boksör Floyd Mayweather


Açıklamasıyla büyük heyecana neden olan Dağıstanlı Khabib Nurmagomedov, yeniden ringlere dönme kararı alan efsane boksör Floyd Mayweather ile maç yapmak istediğini söyledi.

Khabib mesajında şunları söyledi:

“Floyd şimdi savaşmalıyız. 50-0 vs 27-0, asla kaybetmeyen iki adam, neden olmasın? Çünkü ormanda sadece bir kral olur. Tabii ki kral benim, çünkü Floyd Mayweather McGregor'u nakavt edemedi ama ben kolayca indirdim.

Khabib'in bu meydan okumasına Floyd Mayweather'in vereceği cevap merakla bekleniyor.

Floyd Myweather kimdir?

Dağıstanlı Khabib Nurmagomedov Efsane Boksör Floyd Mayweather


Asıl ismi Floyd Joy Sinclair olan Amerikalı boksör, 24 Şubat 1977 tarihinde doğdu. Sikletinde yenilgisiz bir şekilde kariyerini sürdüren Floyd Mayweather, WBA, WBC, IBO, IBF ve IBA dünya şampiyonu konumundadır.

Dünyanın en çok kazanan sporcusu Floyd Mayweather'ın serveti ne kadar?

Sadece bir maçtan 180 milyon dolar kazanan ünlü boksörün servetinin bir milyar doların üzerinde olduğu iddia ediliyor. Ünlü sporcu, kariyeri boyunca 50 maçta ringe çıktı ve hiç yenilgi almadı. Garajında 88 lüks otomobili bulunan Mayweather, servetini hayranlarından saklamıyor. Sosyal medya hesaplarında deste deste parayla poz vermekten çekinmeyen Mayweather, yolculuklarını da özel jetiyle yapıyor.

İlgili haber: Dünya Gündemindeki Boksör: Dağıstanlı Khabib Nurmagomedov