Aynur Toleubayeva
2 years ago - 52 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Daily Mail Gazetesi, Kırgızistan, Özbekistan ve Moğolistan'ı Turistlerin Ulaşamadığı Yerler Listesine Ekledi

İngiltere basını olan Daily Mail, dünyadaki turistlerin henüz ulaşamadığı en iyi yerlerin listesini hazırladı. Bu listede Kırgızistan, Özbekistan ve Moğolistan da bulunuyor.

Daily Mail Gazetesi, Kırgızistan, Özbekistan ve Moğolistan


Kırgızistan, Özbekistan ve Moğolistan daha çok doğa tutkunu gezginler tarafından ziyaret ediliyor. Eğer sıradan bir turist değilseniz ve yürünmüş yollardan çıkmaya hazırsanız siz de bu ülkeleri tercih edebilirsiniz.

Makalede Kırgızistan'ın, fotoğrafçılar için muhteşem bir manzara zenginliği olmasına rağmen turistler tarafından henüz keşfedilmediği ele alınmış.

Moğolistan ise daha çok insanlar Rusya ve Çin gibi yakın ve popüler ülkeleri ziyaret etme eğiliminde olduğu için çoğu zaman göz ardı ediliyor. Ancak turistlerin dünyanın en az nüfuslu ülkelerinden birisi olan Moğolistan'ın, at biniciliği ile vahşi hayatı görmek hem de köylerde Budist tapınaklarını ziyaret etmek isteyen gezginler için harika fırsatlar barındırıyor.

Dünyanın en eski şehirlerinin biri olan ve ülkede bulunan UNESCO Dünya Mirası varlıklarının yoğunluğu nedeniyle Özbekistan, turistlerin listesinde mutlaka olması gereken ülkelerden birisi olarak gösteriliyor.