Selman Yamak
1 month ago - 12 Dakika, 16 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Diş Ağrısı İçin Okunacak Ayet ve Dualar

Diş Ağrısı İçin Okunacak Ayet ve Dualar

Diş ağrısı için okunacak ayet ve duaları istifadenize sunuyoruz. 

Rabbim ümmeti Muhammed'e sağlık, sıhhat ve afiyet versin. Burada öğrenip uygulayacağınız terkiplerinde tesirini halk eylesin. Amin 

Yüce Rabbimiz biz aciz kullarını o kadar çok seviyor ki, vermiş olduğu hiçbir şey kulunun zararı için değildir. Hastalıklar, sıkıntılar vb.

Hastalıklar, kulun rabine yaklaşmasına vesiledir. Yada yapmış olduğu günahlara kefarettir. 

Not: Eğer Ayet ve duaları ezber yapmayı düşünüyorsanız mutlaka bir bilene danışmadan ezber yapmayınız. Türkçe yazılışı ve okunuşu, Arapça okunuşuna tam denk gelmemektedir. Harfler arasında mahreç farklılıkları vardır.

Aşağıdaki uygulamaları şehadet parmağınızı ağrıyan dişin üzerine koyarak okursanız çok daha tesirli olacaktır. Vesile olmak bizden şifa Allah'tan. ( Parmağınızı dişin üstüne koymaktan çekinirseniz. Yanak üzerine elinizi koyarak bu duaları okuyabilirsiniz.) 

Uygulayabileceğiniz terkipleri sıralayalım:

1 - En'am sûresinin 98. Ayetinin bir kısmı ile Yasin sûresinin 77. ve 78. Ayetleri birlikte okunur. 
اَعُوذُ بِاللّٰهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ* بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ(وَهُوَ الَّذِى اَنْشَاَكُمْ مِنْ نَفْسٍ وَاحِدَةٍ فَمُسْتَقَرٌّ وَمُسْتَوْدَعٌ )1
بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنٍ الرَّحِيمِ (اَوَلَمْ يَرَ الْاِنْسَانُ أَنَّا خَلَقْنَاهُ مِنْ نُطْفَةٍ فَإِذَا هُوَ خَصِيمٌ مُبِينٌ * وَضَرَبَ لَنَا مَثَلًا وَنَسِىَ خَلْقَهُ قَالَ مَنْ يُحْيِى الْعِظَامَ وَهِىَ رَمِيمٌ )2 

Türkçe yazılışı ve okunuşu :

Euzü billahi mineşşeytânirracim. Bismillahirrahmênirrahiim. Ve hüvellezi enşe-eküm min nefsin vâhidetin femüstegarrun ve müstevda'.

Bismillahirrahmênirrahiim. Evelem yaral-insânü enne halegnahü min-nüdfetin feizê hüve hasimün mübiin. Ve darabelena meselen ve nesiye halgahü gâle men yuhyil-izâme ve hiye ramiim.

2 - Fatiha sûresi ile birlikte Yasin sûresinin 77. Ayetinden 83. Ayete kadar. Sonra Bakara sûresinin 255. Ayeti (Ayetel kürsi), Secde sûresinin 9. Ayet-i ve İsra sûresinin 82. Ayeti kerimesi okunur. 

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ * اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ * اَلرَّحْمٰنِ الرَّحِيمُ * مَا لِكِ يَوْمِ الدِّينِ* ااِيَّكَ نَعْبُدُ وَاِيَّاكَ نَسْتَعِينُ* اِهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِيمَ* صِرَاطَ الَّذِينَ اَنْعَمْتَ عَلَيْهِمْ غَيْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَيْهِمْ وَلَا الضَّالِّينَ 3

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ * اَوَلَمْ يَرَالْإِنْسٌانُ اَنَّا خَلَقْنَاهُ مِنْ نُطْفَةٍ فَإِذَ هُوَ خَصِيمٌ مُبِينٌ* وَضَرَبَ أَنَا مَثَلًا وَ نَسِىَ خَلْقَهُ قَالَ مَنْ يُحْيِى الْعِظَامَ وَهِىَ رَمِيمٌ * قُلْ يُحْيِيهَا الَّذِي أَنْشَأَهَا اَوَّلَ مَرَّةٍ وَهُوَ بِكُلِّ خَلْقٍ عَلِيمٌ * اَلَْذِى جَعَلَ لَكُمْ مِنَ الشَّجَرِ الْأَخْضَرِ نَارًا فَإِذَ أَنْتُمْ مِنْهُ تُوقِدُونَ * أَوَلَيْسَ الَّذِى خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ بِقَادِرٍ عَلَى أَنْ يَخْلُقَ مِثْلَهُمْ بَلٰى وَهُوَ الْخَلَّاقُ الْعَلِيمُ * إِنَّمَا اَمْرُهُ اِذَااَرَادَ شَيْئًا أَنْ يَقُولَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ * فَسُبْحَانَ الَّذِى بِيَدِهِ مَلَكُوتُ كُلِّ شَيْءٍ وَاِلَيْهِ تُرْجَعُونَ 4

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ * اَللّٰهُ لَا اِلٰهَ اِلَّا هُوَ الْحَىُّ الْقَيُّمُ لَا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلَا نَوْمٌ لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ مَنْ ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِنْدَهُ اِلَّا بِإِذْنِهِ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ اَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلَا يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِنْ عِلْمِهِ اِلَّا بَمَا شَاءَ وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَلَا يَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِىُّ الْعَظِيمُ 5

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ * ثُمَّ سَوَّاهُ وَنَفَخَ فِيهِ مِنْ رُوحِهِ وَ جَعَلَ لَكُمْ السَّمْعَ وَالْأَبْصَارَ وَالْأَفْئِدَةَ قَلِيلًا مَا تَشْكُرُونَ 6

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ * وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ 7

Türkçe okunuşları ve yazılışları:

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. Elhamdulillâhi Rabbi’l-âlemîn. Er-Rahmâni’r-Rahîm. Mâliki yevmi’d-dîn. İyyâke na’budu ve iyyâke neste’în. İhdine’s-sırâta’l-mustakîm. Sırâta’l-lezîne en’amte aleyhim. Ğayri’l-meğdûbi aleyhim ve le’d-dâllîn.

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. Evelem yeral insânu ennâ halagnâhu min nutfetin feizâ huve hasîmun mubîn. Ve darabe lenâ meselen ve nesiye halgah, gâle men yuhyil 'izâme ve hiye remîm. Gul yuhyîhâllezî enşeehâ evvele merrah, ve huve bi kulli halkın alîm. Ellezî ceale lekum mineş şeceril ahdari nâren fe izâ entum minhu tûkıdûn. Eve leysellezî halagas semâvâti vel arda bi gâdirin alâ en yahluka mislehum, belâ ve huvel hallâkul alîm. İnnemâ emruhû izâ erâde şey’en en yegûle lehu kun fe yekûn. Fe subhânellezî bi yedihî melekûtu kulli şey’in ve ileyhi turceûn.

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. Allâhu lâ ilâhe illâ huvel hayyul kayyûm, lâ te’huzuhu sinetun ve lâ nevm, lehu mâ fîs semâvâti ve mâ fil ard, menzellezî yeşfeu indehû illâ bi iznih, ya’lemu mâ beyne eydîhim ve mâ halfehum, ve lâ yuhîtûne bi şey’in min ilmihî illâ bi mâ şâe, vesia kursiyyuhus semâvâti vel ard, ve lâ yeûduhu hıfzuhumâ ve huvel aliyyul azîm. 

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. Summe sevvâhu ve nefeha fîhi min rûhihî ve ceale lekumus sem’a vel ebsâra vel ef’idete, galîlen mâ teşkurûn. 

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. Ve nunezzilu minel kur’âni mâ huve şifâun ve rahmetun lil mu’minîn

Diş Ağrısı İçin Okunacak Ayet ve Dualar


3 - ( يَا حَفِيظُ) ismi şerifi 7 defa okunur. 

4 - Araf, Şu'ara ve Meryem Surelerinin ilk ayetleri, Şura sûresinin 1. ve 2. ayetleri, Neml sûresinin 26. ve Şura 33. Ayetinin bir kısmı ve En-am sûresinin 13. Ayetleri (üskun eyyühel-vec'u bihaggıllezi) duası ile birlikte okunur. 

اَعُوذُ بِاللّٰهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ* بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ * الٓمٓصٓ * طٰسٓمٓ * كٓهٰيٰعٓصٓ * حٰمٓ عٓسٓقٓ * اَللّٰهُ لَا اِلٰهَ اِلَّا هُوَ رَبُّ الْأَرْشِ االْعَظِيمِ * أُسْكُنْ أَيُّهَا الْوَجَعُ بِحَقِّ الَّذِى * إِنْ يَشَأْ يُسْكِنِ الرِّيحَ فَيَظْلَلْنَ رَوَاكَدَ عَلَى ظَهْرِهِ * أُسْكُنْ أَيُّهَا الْوَجَعُ بِحَقِّ الَّذِى * وَلَهُ مَا سَكَنَ فِي اللَّيْلِ وَالَّهَارِوَهُوَالسَّمِيعُالْعَلِيمُ

Türkçe okunuşları ve yazılışları :

Euzü billahi mineşşeytânirracim. Bismillahirrahmênirrahiim. Elif, lam, mim, sâd. Ta, sin, mim. Kâf, ha, ya, ayn, sâd. Ha, mim, ayn, sin, gâf. Allahu lâ ilahe illa huve rabbul 'arşil azîm. Üskun eyyühel-vece'u bihaggıllezi. İn yeşe' yüskinirriha feyazlelna ravakide âla zahrih. Üskun eyyühel-vece'u bihaggıllezi. Ve lehü ma sekene filleyli vennehari ve hüvessemi'ul-aliim. 


Osman İbnu Ebi'l-As radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) müslüman olduğum günden beri bedenimde çekmekte olduğum bir ağrımı söyledim. Bana şöyle buyurdu :

- "Elini, vücudunda ağrıyan yerin üzerine koy ve şu duayı oku!". Üç kere:

- "Bismillah" tan sonra yedi kere, "Eûzü bi-izzetillahi ve kudretihi min şerri mâ ecidu ve uhâziru." 

Manası: Bedenimde çekmekte olduğum şu hastalığın şerrinden Allah'ın izzet ve kudretine sığınıyorum. 

Bunu birçok kereler yaptım. Allah Teâla hazretleri benden hastalığı giderdi. Bunu ehlime ve başkalarına söylemekten hiç geri kalmadım.

Tavsiye ettiğimiz birçok dua bulunmaktadır. Bu dualar arasından hoşunuza gideni veya sizi rahatlattığını düşündüğünüz duayı okuyabilirsiniz. Rabbim şifa versin inşaAllah.


                                                 ومنالله التوفيق

                                                                                                                          
1- En'am sûresinin 98. Ayet
2- Yasin sûresinin 77. ve 78. Ayetler
3- Fatiha sûresi
4-  Yasin sûresinin 77. Ayetinden 83. Ayete kadar
5- Bakara sûresinin 255. Ayeti (Ayetel kürsi)
6- Secde sûresinin 9. Ayet-i
7-  İsra sûresinin 82. Ayeti