Aiperi Seiitbekova
3 years ago - 51 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Emine Erdoğan, Kırgız-Türk Dostluk Devlet Hastenesi'ni Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırgızistan resmi ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, Bişkek Kırgız-Türk Dostluk Hastanesi'ni ziyaret etti.

Emine Erdoğan, Kırgız-Türk Dostluk Devlet Hastenesi


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırgızistan ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) koordinasyonu ile inşa edilen Bişkek Kırgız-Türk Dostluk Hastanesi'nde incelemelerde bulundu. 

İleri teşhis ve tedavi hizmetlerinin verildiği hastanedeki çeşitli üniteleri gezen Emine Erdoğan,  hastanenin donanımı hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

Ziyareti sonunda hastane yetkilileriyle hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmeyen Emine Erdoğan, iki ülke arsındaki dostluğa katkı sağlayacak hastanede tedavi görecek olan hastalara da şifa diledi. 

Emine Erdoğan, Kırgız-Türk Dostluk Devlet Hastenesi


Emine Erdoğan'ın hastane ziyaretine Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov'un eşi Aygül Tokoyeva, Türk heyetinde bulunan bakan eşlerinin yanı sıra bazı Kırgız bakanlar ve TİKA yetkilileri de eşlik etti.

Bişkek hastanesinin inşası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2013'te, Başbakanlığı döneminde Kırgızistan'a gerçekleştirdiği resmi ziyaret esnasında kararlaştırılmıştı. Yapımı 15 ay süren hastanenin yakın zamanda hizmete sunulması bekleniyor.