Akmaral Tuganova
4 years ago - 57 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

En İyi Bölgesel Üniversite Ödülü

Kazakistan Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı, bu sene Kazakistan Milli Savunma Üniversitesi’nin, Oxford Akademik Birliği tarafından bölgedeki en iyi üniversitelerden biri olarak seçildiğini bildirdi.

En İyi Bölgesel Üniversite Ödülü


Kazakistan Milli Savunma Üniversitesi, Merkezi İngiltere’nin Oxford şehrinde bulunan Avrupa İş Kurulu (EBA) tarafından verilen Uluslararası Socrates Ödülü’ne aday olarak, ‘‘En İyi Bölgesel Üniversite’’ (Best Regional University) ödülünü elde etti. Üniversite Rektörü Tümgeneral Ashat Rıspayev ise, ‘‘Yılın En İyi Yöneticisi’’ (Best Manager of the Year) ödülüne layık görüldü.

Uluslararası Sokrates Komitesi, her yıl iş, bilim ve yaratıcılık alanlarında en iyi temsilcileri seçmektedir. Kazanan adaylar prestijli Avrupa ödüllerine layık görülmektedir.

Kazakistan Milli Savunma Üniversitesi 1997 yılında kurulan, Kazakistan Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri kıdemli subaylarının eğitimi, öğretimi ve mesleki gelişimi üzerine odaklı yüksek askeri eğitim kurumudur. Aynı zamanda üniversite Kazakistan Cumhuriyeti’nin devlet ve icra makamlarının yöneticileri ve memurlarını hazırlamaktadır. Kazakistan başkenti Astana şehrinde bulunan üniversitede yabancı ordu subayları da eğitim alabilmektedir. Eğitim kurumu Türkiye, Rusya, Çin, Beyaz Rusya, Ukrayna, ABD, Almanya ve Fransa üniversiteleri ile iş birliği yapmaktadır.  

Kaynak: www.ca-news.org, www.nuo.kz