Burak GÜRAN
2 years ago - 51 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Engelli Vatandaşın Denize Girme Hayali Gerçek Oldu

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde yaşamakta olan 42 yaşındaki Lütfi Erdal, hayatında ilk defa evden çıktı ve denize girme hayalini gerçekleştirdi.

Engelli Vatandaşın Denize Girme Hayali Gerçek Oldu


Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ‘Evde Hizmet’ ekibi tarafından evinden alınan Lütfi Erdal önce tekne turu yaparak sahil boyu gezdi. Ardından Akyaka sahilindeki engelli plajına gelerek ekiplerin desteğiyle denizle girdi.

Üç kardeş olan Erdal kardeşlerin üçünün de engelli olduğunu, diğer kardeşlerin tekerlekli sandalyesi olduğu için evden dışarı çıkabildiklerini dile getiren hizmet ekibi, Lütfi’nin tekerlekli sandalyesi olmadığından evde kalmak zorunda olduğunu belirtti.

Engelli Vatandaşın Denize Girme Hayali Gerçek Oldu


Nereye gideceklerini söylemeyen hizmet ekibi, daha önce hiç deniz görmeyen ve en büyük hayali denize girmek olan Lütfi Erdal’a sürpriz yaparak güzel bir organizasyon gerçekleştirdiler.

Hayatında ilk defa deniz suyu ile buluşan 42 yaşındaki Lütfi Erdal, “Daha önce hiç deniz görmedim, bugün denizi gördüm. Geldim, gezdim, yedim, içtim ve denize girerek hayalimi gerçekleştirdim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.