S KENC
3 years ago - 2 Dakika, 1 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Fenerbahçe'nin Euroleague’de İnanılmaz Geri Dönüşünün Öyküsü

Avrupa basketbolunun bir numaralı turnuvası olan Turkish Airlines Euroleague'de CSKA Moskova ile Fenerbahçe Beko unutulmaz bir maça daha imza attı. Turnuvanın şampiyonluk favorileri olarak gösterilen bu iki takımın son oynadıkları maçların hepsi son anda atılan basketlerle sonuçlanmıştı.

Fenerbahçe


Maça çok yüzdeli üçlüklerle başlayan CSKA Moskova, Fenerbahçe Beko’nun işinin kolay olmayacağını göstermişti. Üçlük bakımından en kötü maç başlangıçlarından birisini yaşayan Fenerbahçe Beko, ilk üçlüğünü ilk çeyreğin son saniyelerinde bulabilmişti. CSKA’nın yüzdeli hücumlarıyla ilk çeyrek 18-26 CSKA lehine sonuçlandı. İkinci çeyrekte CSKA bıraktığı yerden devam ederken Fenerbahçe’deki dış atış şanssızlığı devam etti. Bu yüzden çeyrek 18-22 ve ilk yarı 36-48 sona erdi.

Fenerbahçe

Zeljko Obradovic
Oyuncuların karşı sert uyarılarıyla ünlü Zeljko Obradovic devre arasında ne söylediyse (!) Fenerbahçe ikinci yarıya tarihi bir başlangıçla başladı. Rakibi karşısında toplamda 19-0’lık bir seri yakalayarak bir inanılmazı başaran takım, salondaki ve ekran başındaki seyircilere unutulmaz bir maç izletti. Euroleague’in en kaliteli kadrosuna sahip takımlarının başında gelen CSKA toparlandı ve bir nebze de olsa bu fırtınaya dur diyebildi. Fenerbahçe bulduğu iç ve dış isabetlerin yanı sıra hücum ribauntlarıyla da öne çıktı ve çeyrek skoru 24-14 olarak neticelendi. Her şeyin belli olacağı son çeyrekte Fenerbahçe kontrolü elden bırakmadı ve maçı 79-75 kazanmayı bildi.

Fenerbahçe'nin ünlü koçu Obradoviç maç sonundaki röportajında maçın ilk yarısı için hazırladıkları pek çok şeyi uygulayamadıklarını, ancak 3. çeyreğe harika bir başlangıç yapan oyuncularının özellikle hücum ribauntlarında iyi iş çıkardıklarını, CSKA’dan 13 fazla hücum yapma başarısı gösterdiklerini ve her top için savaşmalarının her şeyi değiştirdiğini vurguladı.

Fenerbahçe

Jan Vesely
Bu yıl verimlilik puanı bakımından Euroleauge’nin en değerli oyuncusu konumunda bulunan Çek pivot Jan Vesely devre arası soyunma odasının çok hareketli olduğunu söyleyerek maçı kazandıran unsurun savunmadan geçtiğini maç sonunda verdiği röportajda dile getirdi. Maçın oyuncusu (MVP) Jan Vesely seçildi.

Diğer bir Euroleauge temsilcimiz Anadolu Efes rakibi Buducnost'a acımadı

Fenerbahçe


Euroleague’de Darüşşafaka Tekfen ile birlikte Türkiye’yi temsil eden takımlardan birisi olan Anadolu Efes ise sahasında ağırladığı Karadağ temsilcisi Buducnost’u 106-68 gibi farklı bir skorla devirerek 4. sıradaki yerini sağlamlaştırdı. Ligin gelecek haftasında Anadolu Efes, CSKA Moskova deplasmanına giderken Euroleague’de 13. haftayı lider kapatan Fenerbahçe Beko deplasmanda Buducnost’un konuğu olacak.