Türkan Hüseynova
4 years ago - 58 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

FAO, Türkiye ve Orta Asya'da Doğal Kaynak Yönetimi Üzerine Yoğunlaşıyor

FAO Türkiye ve Orta Asya'daki doğal kaynakların yönetimi konusunda değeri 76 milyon dolar olan bir proje yürütüyor.

Kazakistan'ın Almatı şehrinde 27-29 Mayıs tarihlerinde Birleşmiş Milletlerin Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Küresel Çevre Fonu'nun (GEF) "Orta Asya ve Türkiye'nin Kuraklığa Eğilimli ve Tuzlu Tarımsal Üretim Alanlarındaki Doğal Kaynakların Entegre Yönetimi" projesinin Uluslararası Tanıtım Semineri gerçekleştirilecek.

FAO, Türkiye ve Orta Asya

Kırgızistan Cumhuriyeti'ndeki FAO temsilciliğinden verilen bilgiye göre, projenin toplam maliyeti yaklaşık 76 milyon dolar. Proje,  2021 yılın sonuna kadar Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan, Türkiye ve Özbekistan'da faaliyet gösterecek.

Almatı'daki seminerin gündemi tüm katılımcı ülkelerde FAO / GEF projesinin sunumu ve onun ve gerçekleştirilmesi için yapılacak uygulamaları kapsıyor. Seminer başlamadan önce, Almatı'da proje yönetim ofisinin açılışı gerçekleşecek, ardından medya için bir basın toplantısı düzenlenecektir.

Projenin altı katılımcı ülkesinin temsilcileri, kamu idaresi sektörlerinden ortaklar, milli ve uluslararası uzmanlar da etkinliklere katılacak. Kazakistan Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı başkan yardımcısı,  FAO'nun Orta Asya Alt Bölge Ofis başkanı (Ankara, Türkiye), katılımcı ülkelerin ve Kazakistan'daki FAO ofislerinin başkanlarının da toplantıya katılmaları bekleniyor.

Kaynak: ca-news.org