Burak GÜRAN
1 year ago - 57 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

"Hatıralarla Filistin" Sergisi

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi "Hatıralarla Filistin" sergisine ev sahipliği yapıyor. CİGA (İslam ve Küresel İlişkiler Merkezi), UKEAD ve Ümmet Vakfı işbirliğiyle hazırlanan sergide Filistin'in 1910'lu yıllardan günümüze kadar uzanan hikayesi konu ediliyor.

"Hatıralarla Filistin" Sergisi


Dört gün boyunca üniversitede kalacak olan serginin açılış konuşmasını yapan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut, "Bu sergilerle hatıraları yeniden anma ve canlandırma imkanı bulmuş olacağız. Esas meselemiz Kudüs'e daha çok sevgi ve barış taşımak olmalı" dedi.

Birleşmiş Milletler ve Filistin Fotoğrafçılık Derneği'nin arşivinden toplanan 124'ten fazla eserin yer aldığı serginin Osmanlı'dan günümüze kadar neler yaşandığını öğrettiğini belirten İZÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut, "Bugün bizim için çok önemli bir gün. 1910'lu yıllardan itibaren günümüze kadar Filistin'de olan biteni anlatan bir sergi organize ettik. Filistin bütün Müslümanların ortak davasıdır, Kudüs Müslümanların ilk kıblesidir. Eskiden nasıl her dinden insan bir arada yaşadıysa bu barış ortamının yeniden kurulmasının temennisiyle bu sergiyi açmış bulunuyoruz" diye konuştu.

"Hatıralarla Filistin" fotoğraf sergisi 11 Mayıs tarihine kadar üniversitede ziyaret edilebilecek.