Sevde Kalafat
2 years ago - 43 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Erzurum’da İnceleme Yapacak

2026 Kış Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nı düzenlemek için aday olan ülkeleri denetleyen Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nden (IOC) bir heyet mayıs ayında Erzurum’a gelerek inceleme yapacak.


Uluslararası Olimpiyat Komitesi Erzurum’da İnceleme Yapacak


Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 2026 Kış Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nı düzenlemek için aday ülkelere inceleme amaçlı giden Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin mayıs ayında Erzurum'a heyet göndereceğini bildirdi.

2026 Kış Olimpiyatları Hazırlık toplantısında konuşan Vali Azizoğlu, "2026 Kış Olimpiyatları'nın Türkiye tarafından yapılmış olması, Türkiye'yi olimpiyat tarihinde önemli bir yere oturtacak. Artık Türkiye, dünyadaki olimpiyatları organize eden ülkelerden bir tanesi haline gelecek." diye konuştu.

Azizoğlu, bu olimpiyatın Erzurum’u kış sporları bakımından marka şehir haline getireceğini, Erzurum’un 2011 yılından beri birçok organizasyona ev sahipliği yaptığını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise, kış turizmi şehri olması sebebiyle olimpiyatın Erzurum’un tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi.

Kaynak: AA