Türkan Hüseynova
2 years ago - 47 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

İstanbul'da 4. Uluslararası Arapça Kitap Fuarı Gerçekleşecek

"Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı", 1- 9 Eylül tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

İstanbul


Bu sene "Yeni bir dünya keşfet" sloganıyla gerçekleştirilecek olan fuar, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği, Uluslararası Arapça Kitap Yayıncıları Derneği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin destekleri ile Basın Yayın Birliği tarafından düzenleniyor. 

Dördüncü kez düzenlenmekte olan fuarda Mısır, Ürdün, Suriye, Lübnan, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, Sudan, Fas, İngiltere, İtalya, İran ve Irak'tan 200'den fazla yayıncı katılım sağlayacak. 

Ayrıca "4. Uluslararası İstanbul Arapça Kitap Fuarı" kapsamında Arap edebiyatının önde gelen isimlerinin katılımıyla panel, söyleşi, imza günü gibi yaklaşık 70 farklı kültürel etkinlikler gerçekleştirilecek. Bu yıl fuara 50 bini aşkın ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde 1-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar, sabah 10.00 ile akşam 22.00 arası ziyarete açık olacaktır. Fuar girişi ücretsizdir.