Dilek Özdemir
1 year ago - 1 Dakika, 12 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

İtalyanlar Pizza Fırınını Konya'dan Satın Alıyor!

Empero ve Bilge İnoks ortaklığında kurulan Restostore, endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe ilk ve tek olan bir konseptle İstanbul Eyüp'te açıldı. 4 bin metrekare alan içerisinde 40 bin çeşit ürünün bir arada sunulduğu showroom, kendi alanında Avrupa'nın en büyüğü olma özelliğini taşıyor.

35 yıldan bu yana faaliyet gösteren Empero'nun ürünleri, Türkiye'de profesyonel işletmelerin yüzde 85'inin mutfağında yer alıyor. Türkiye'deki lider konumunun yanı sıra endüstriyel mutfak ekipmanları alanında dünyada da en büyük 3 üreticiden biri. Bugün dört farklı fabrikasında yılda 55 bin farklı çeşit ürün üretiyor ve yarısından fazlası Avrupa'ya olmak üzere 76 ülkeye ihracat yapıyor.

İtalyanlar Pizza Fırınını Konya


İTALYA'YA PİZZA FIRINI, ALMANYA'YA DÖNER MAKİNESİ…Endüstriyel bulaşık makineleri, portakal suyu sıkma makineleri, döner tablalı kubbeli pizza fırınları gibi birçok ürünü Türkiye'de ilk kez üreten Empero ise, örneğin kendi tasarladığı pizza fırınlarını başta İtalya olmak üzere tüm Avrupa'ya, yılda 3 bin adet ürettiği döner makinelerinin 2 bin tanesini Almanya'ya satıyor.

Bilge İnoks Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Bilge, "Yeni konsept ile sektörde hem Türkiye'de hem de yurtdışında mevcut olan çok önemli bir açığı kapatacağız. Üreticiler olarak bu işin mutfağını en iyi biz biliyoruz ve işletmecilere her anlamda destek olacağız. Sektörümüze yönelik yarattığımız bu katma değer sayesinde, ülkemize ve ekonomimize katkımızı daha da artırmış olacağız" dedi.