Akmaral Tuganova
4 years ago - 54 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Kazakistan'ın Başkenti Astana Turistik Merkez Olmayı Hedefliyor

Kazakistan


Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Singapur merkezli ‘Hotel Properties Limited’ şirketinin kurucusu Ong Beng Seng ile bir araya geldi. Görüşme 16 Mayıs tarihinde Astana’da gerçekleşti.

Akorda basın servisinin açıklamasına göre, toplantıda turizm alanında işbirliği ve ortak yatırım projelerinin uygulanması konuları görüşüldü.

Kazakistan Cumhurbaşkanı, günümüzde Kazakistan ve Singapur arasında yüksek düzeyde dostluk ve ortaklık ilişkilerinin kurulduğuna dikkat çekti.

Nazarbayev, Kazakistan turizminin gelişmesi ve başkent Astana’nın turizm potansiyelinin arttırılması için gerçekleştirilen faaliyetler hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı, Ong Beng Seng beye ithafen, ‘‘Siz otelcilik sektöründe bilinen ve dünyanın birçok ülkesinde çalışan bir girişimcisiniz. Sizin de bildiğiniz gibi, Astana, genç bir başkenttir. Biz başkentimizin önemli bir turistik merkez olmasını istiyoruz. Bunun için, Singapur’u örnek alarak, onun bu yönde katettiği yolu inceliyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanına minettarlığını bildiren Ong Beng Seng, Kazakistan’da ilk çalışma tecrübesini anlattı.

Singapurlu işadamı, Nursultan Nazarbayev önderliğinde Kazakistan’ın hızlı geliştiğini ve büyük sonuçlar elde ettiğini vurguladı.

Kaynak: ca-news.org