Aynur Toleubayeva
3 years ago - 47 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Kazakistan Heyeti Moskova'da Ramazan Çadırı'nı Ziyaret Etti

Kazakistan heyeti Moskova'daki Poklonnaya Tepesinde bulunan Anıt Camii Meydanı'nda kurulan Ramazan Çadırı'nın ziyaret etti.

Kazakistan Cumhuriyeti’nin Rusya Büyükelçiliği'nden verilen bilgilere göre iftar programı  dombıra ve Kazak ezgileri ile başladı. Daha sonra misafirler iftar için sofraya davet edildi.

Kazakistan Heyeti Moskova


İftara Kazakistan Müslümanları Din İdaresi Başkanı ve Baş Müftü Serikbay Hacı Oraz, Moskova'daki Kazakların imamı Marat Arşabayev, Moskova'daki Anıt Camii imamı Şamil Alyautdinov, Rusya Müslümanları ve Müftüler Konseyi Başkanı Ruhsan Abbyasov katıldı.

Hayır amaçlı kurulan geleneksel "Ramazan Çadırı", bu sene Müslümanların kutsal ayı Ramazan'ın başlangıcı olan 15 Mayıs'ta açıldı. İftar programları, Rusya Müftüler Konseyi, Rusya Federasyonu ve Moskova Müslümanları Dini İdaresi tarafından organize ediliyor.

Gün batımını andıran çadırda günde yaklaşık 500 misafir ağırlanıyor. Bu yıl 3 bin metrekareye genişletilen çadırda tüm ay boyunca Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinin milli değerlerini içeren etkinlikler düzenlenecek.

Kaynak: ca-news.org