Aynur Toleubayeva
2 years ago - 1 Dakika, 5 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Kazakistan'ın Turistik Güzergahları Listesine Yeni Bölgeler Ekleniyor

Kazakistan'daki turistik güzergahları haritasına önemli doğal alanlar dahil ediliyor.

Kazakistan'ın ulusal şirketi "Kazak Turizm", Kültür ve Spor Bakanlığı Turizm Endüstrisi Komitesi'nin başkanlığında ülkenin 20 turizm bölgesine keşfe çıktı.

Etkinlik, yeni turistik güzergahları geliştirmek ve ziyaret edilen bölgelerdeki turizmi geliştirmek için doğal, tarihi, sakral alanları keşfetme amacıyla yürütülmektedir. 

Kazakistan


Ekip, 18 Temmuz - 26 Eylül tarihlerinde doğa açısından önemli 6 turistik bölgeyi kapsayan bir sefer gerçekleştirecek. Seferde turizmin geliştirilmesine yönelik şu doğal ve kutsal yerler dikkate alınacak.

"Tanrı Dağlar İncisi" - Almatı bölgesi; 
"Altay uygarlığının beşiği" - Doğu Kazakistan bölgesi;
"Cungar Alatau" - Almatı bölgesi;
"Sarı-Arka" - Akmola, Pavlodar, Karagandı, Kostanay bölgeleri;
Kızılorda, Aktöbe, Manğıstau bölgeleri;
"Yeni İpek Yolu" - Türkistan, Cambıl, Almatı.

Kazak Turizm şirketinin başkanı Raşit Kuzembaev'in açıklamasına göre, etkinliğe profesyonel rehberler, tecrübeli yolcular, gazeteciler, tanınmış seyahat blogcuları ve tur operatörlerini içeren yaklaşık 140 kişi katılacak. 

"Yeni İpek Yolu" rotasında, National Geographic Rusya ekibi de katılacak. Keşif sonucunda yeni turizm rotalarının yüksek kaliteli fotoğrafları, doğal bölgelerden çekilen videolar ve güncel durumu içeren bilgiler oluşturulacak. Ayrıca, reklam amaçlı keşif ve video kliplerini içeren doğal nesneler üzerinde resimli rehber kitapları da oluşturulacak.

Kaynak: www.inform.kz