Oğuzhan Er
5 months ago - 54 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Aşkabat'ta "Kazakistan Kültür Günleri" Devam Ediyor

Aşkabat’ta başlayan "Kazakistan Cumhuriyeti Milli Günleri" tüm hızıyla devam ediyor.

Kazak Halkı’nın kültürel ve geleneksel hale gelmiş olan çağdaş milli kültürünü tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen çeşitli sanat, müzik ve sergi etkinlikleri katılımcılar tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Aşkabat


Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedov ile Nursultan Nazarbayev'e teşekkür ve minnetlerini belirten katılımcılar, iki ülkeyi bu tip etkinkiklerde bir arada görmekten duydukları memnuniyetlerini dile getirdi.

Türkmenistan Güzel Sanatlar Müzesi'nde fotoğraf sergisi ile birlikte Kazakistan’ın Mangystau Tarih müzesi koleksiyonundan çeşitli dekoratif sanat eserleri ve önemli birçok eşyanın sergilendiği organizasyon görenleri adeta büyülüyor.

Etkinlikte  "Kazakistan Abyl Tarakuly" adlı halk müziği orkestrası da bir konser gerçekleştirdi. Klasik eserler ve ulusal melodileri içinde barındıran konser, dinleyicilere eşsiz bir deneyim sundu.

Türkmenleri, Kazak Halkı’nın müzik, sanat ve milli tarih gibi kültür öğeleri ile tanıştırmak, tarihsel ve akrabalık bağlarını pekiştirmenin ardında iki ülke arasında karşılıklı anlayış ,güven prensiplerini arttırmayı amaçlayan organizasyon, Kazak halk sanatçılarının vereceği konser ile son bulacak.