Oğuzhan Er
3 years ago - 57 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Azerbaycan'da Kuzey Kıbrıs Yemekleri Tanıtıldı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 35. kuruluş yıl dönümü adına Kıbrıs Türk kültürüne ait çeşitli yemekler ve yiyecekler ikram edildi.

Azerbaycan


KKTC
Bakü Temsilcisi Ufuk Turganer'in ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda katılımcı sayısı ise oldukça yüksekti.

Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu organizasyon, misafirler tarafından ilgiyle takip edildi.

KKTC "Mormenekşe Köyü Çağdaş Kadınlar Derneği" üyeleri tarafından hazırlanan yemekler, katılımcılar tarafından rağbet görürken, Kıbrıs’a özgü bir takım el yapımı eşya da katılımcıların beğenisine sunuldu.

Organizasyonun amacının KKTC'nin 35. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Kıbrıslı ve Azerbaycanlı kadınları bir araya getirmek olduğunun altını çizen KKTC Bakü Temsilcisi Ufuk Turganer, iki kardeş ülkenin kadınlarının bir araya gelerek birbirlerini daha yakında tanımalarına vesile olmak istediklerini belirtti.

"Azerbaycanlı kadınların ilgisi büyük oldu. Önemli olan iki ülke arasındaki dostluk köprüsünün daha da kuvvetlenmesi."  Diyerek organizasyonun asıl hedefini açıkça ortaya koyan Turganer, iki ülke vatandaşlarının birbirlerinden kopmayıp, kendilerine has özelliklerini öğrenerek kültürler arası bir köprü oluşturulması gerektiğini dile getirdi.