Aiperi Seiitbekova
4 years ago - 51 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Kırgızistan Bayan Güreş Milli Takımı Asya Gençler Şampiyonası'nda Üçüncü Oldu

Kırgız kadın güreşçileri Meerim Cumanazarova ile Ayperi Medet Kızı, Yeni Delhi'deki Asya Gençler Şampiyonası'nda altın madalya kazandılar.

Kırgızistan Bayan Güreş Milli Takımı Asya Gençler Şampiyonası


Dünya Güreş Birliği'nin resmi web sitesinde yayınlanan bilgilere göre, 17-22 Temmuz 2018 tarihlerinde Hindistan'ın Yeni Delhi şehrinde gençler arasında gerçekleşen Asya Güreş Şampiyonası'nda Kırgızistan'ın bayan milli takımı, kazanılan iki altın madalya sayesinde, takımlar sıralamasında üçüncülüğü elde etti.

İlk altın madalyayı 19 Temmuz'da şampiyonanın bayanlar arasında 68 kilograma kadar kilo kategorisinde Meerim Cumanazarova kazandı. Sporcu, final öncesi müsabakalarda Taipei, Güney Kore ve Kazakistan temsilcilerini yendi. Finalde Hindistanlı güreşçi  Divya Kakran'ı 11: 0'lık bir skorla kazandı. Böylece, Cumanazarova, gençler arasında ikinci Asya şampiyonluğunu kazandı.

Kırgızistan'ın bir diğer temsilcisi Ayperi Medet Kızı, bayanlar arasında 76 kilograma kadar kilo kategorisinde mücadele etti. Hindistan, Kazakistan ve Moğolistanlı rakiplerini yenen Medet Kızı, altın madalya için Çinli sporcu Yuzhen Dean ile güreşti. Rakibini 11:0'lık skorla yenen Kırgız sporcu temiz bir zafer kazandı.

Kırgızistan Bayan Güreş Milli Takımı Asya Gençler Şampiyonası


22 Temmuz'da tamamlanan Asya Gençler Şampiyonası'nda Kırgızistan'ı toplam 6 sporcu temsil etti.