Dilek Özdemir
2 years ago - 52 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov'dan TBMM'ye Ziyaret

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov: "Kırgızistan olarak, kardeş Türkiye Cumhuriyeti'nin parlamentosu ile yakın iş birliğine büyük önem atfediyoruz.''


Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov


Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, "Kırgızistan olarak, kardeş Türkiye Cumhuriyeti'nin parlamentosu ile yakın iş birliğine büyük önem atfediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin çok derin parlamenter tarihi var ve tecrübesini benimsemek arzusundayız." dedi.

Türkiye'yi ziyaret eden ve resmi temaslarda bulunan Ceenbekov, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile görüştü.

Meclis Başkanı Kahraman, görüşmede yaptığı konuşmada, dost ve kardeş Kırgızistan'ın Cumhurbaşkanı Ceenbekov'u Türkiye'de görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Ceenbekov ise kendisine ve heyetine gösterilen sıcak ve yüksek misafirperverlikten dolayı en içten teşekkürlerini sunduğunu dile getirdi.

Türkiye'ye gerçekleştirdiği bu ziyaretinde ise iki ülkenin gündemindeki önemli konular hakkında fikir teatisinde bulunma imkanına sahip olduklarını aktaran Ceenbekov, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin de çok yapıcı ve sıcak bir ortamda geçtiğini, Kırgızistan heyeti olarak görüşmeden büyük memnuniyet duyduklarını vurguladı.

Kaynak: AA