Burak GÜRAN
2 years ago - 1 Dakika, 15 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Kızılay Ramazan’da Yüzleri Güldürüyor

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Ramazanda Türkiye başta olmak üzere 30 ülkede yaklaşık 10 milyon insana ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Kızılay Ramazan’da Yüzleri Güldürüyor


Ramazanda daha fazla iftar ve sahur sofrasına hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmak için, "Ramazan’ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım" sloganıyla yardım kampanyası başlatan Kızılay, yüzbinlerce aileye yardım yapacak. Yardımların hepsini öz kaynaklarını kullanarak gerçekleştirecek olan Kızılay, Ramazan ayı boyunca yurtiçi ve yurtdışında yapacağı faaliyetle 10 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor.

Kızılay, ülkelerinde gördükleri zulümden kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakanlıları da Ramazan'da yalnız bırakmayacak. Ramazan ayının 15'inde İslam Dünyası Yetim Günü münasebetiyle, Türkiye'nin dört bir tarafında ve yurt dışında birçok noktada Yetim Günü İftarı düzenlenecek.

Kızılay Ramazan’da Yüzleri Güldürüyor


Suriye başta olmak üzere Filistin, Arakan ve Irak gibi ülkelerdeki ihtiyaç sahiplerine de ulaşmak için çabalarını sürdüreceklerini anlatan Kınık, “Ramazan ayında çeşitli destekler vereceğimiz 30 ülke var. Öncelikli alanlarımızdan birisi Filistin dolayısıyla da Gazze olacak. Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı operasyonlarıyla özgürleştirilen Suriye'deki bölgelerdeki insanlara yardımlarımızı ulaştıracağız. Kamplarımızda kalan yüz binlerce insana ramazan sofrası kurarak acılarını dindirmeye çalışacağız. Sudan, Yemen, Irak, Pakistan ve Arakan halkına da desteğimizi sürdüreceğiz. Mescid-i Aksa'da da iftar sofraları kuracağız. Bunların dışında Balkanlarda, Kafkaslarda ve daimi delegasyonumuzun olduğu 9 bölgedeki iftar sofralarında insanlarımızla aşımızı, ekmeğimizi ve duygularımızı paylaşacağız." bilgisini verdi.