Türkan Hüseynova
3 years ago - 54 Saniye
traz
en
kk
ky
uz
ru
tk

Liv Hospital, Karabağ Gazileri ve Şehit Aileleri için Ücretsiz Hizmet Vermeye Başlıyor


Azerbaycan Millet Meclisi'nin Sağlık Komisyonu'nun başkanı, akademisyen Ehliman Emiraslanov ve milletvekili Melahet İbrahimkızı'nın önderliğiyle bir grup millet vekili İstanbul'a ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret, İstinye Üniversitesi ve Liv Hospital ile tanışma, tıp alanında yürürlükteki yasaların ve özel sektörde tıbbi sigortanın uygulamasına ilişkin mekanizmanın öğrenilmesi amacını taşıyor.

Üniversitenin rektör yardımcısı Erdal Karaöz, Azerbaycan Tıp Üniversitesi ve Bakü Devlet Üniversitesi ile görüşmeler yaptıklarını, hali hazırda diğer üniversitelerle de görüşmelerin planlandığını bildirdi. İstinye Üniversitesi'nde modern dünya için çok önemli olan tıp mühendisliği isimli yeni fakültenin de faaliyete başladığını ekledi. 


Liv Hospital, Karabağ Gazileri ve Şehit Aileleri için Ücretsiz Hizmet Vermeye Başlıyor


Görüşmelerde Millet Meclisi'nin Sağlık Komisyonu üyesi Melahet İbrahimkızı : "Bizim savaş zamanı sağlığı ciddi zarar görmüş gazilerimiz ve şehit ailelerimiz var. Liv Hospital'ın onlara ücretsiz hizmet vermesini çok isterdik"dedi. Hastane müdürü Meri İstiroti teklifi dikkate alacaklarını, Liv Hospital Azerbaycan'da tedavisi zor olan Karabağ gazisi ve şehit aileleri için gereken olanakları ücretsiz sunacaklarını belirtti. 

Kaynak: www.publika.az