Burak GÜRAN
3 years ago - 1 Dakika, 14 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Bin 500 Kişiye İş İmkanı

Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile bünyesine bağlı askeri iş yerlerinde devamlı işçi kadrosunda çalışması için bin 500 kişiye istihdam sağlayacak.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Bin 500 Kişiye İş İmkanı


Bakanlığın ilanına göre, 17 ildeki askeri iş yerlerine devamlı çalıştırılmak üzere bin 500 kişilik personel alımı gerçekleşecek. Başvuru yapacak adayların en geç 29 Haziran’a kadar İŞKUR aracılığıyla yapmaları gerekmektedir. Başvurular bireysel olarak ya da posta yoluyla yapılması durumunda kesinlikle kabul edilmeyeceği kaydedildi.

Adaylarda aranan ölçütlerin başında, 2016 yılı KPSS sınavına girmiş olması ve lise mezunları için en az P94 puan türünden 60 puan alma şartı bulunmakta. Ayrıca devletin milli güvenliğine karşı herhangi bir terörsel faaliyette bulunmaması, yardımcı olmaması, propagandasını yapmamış olmaları gerekmektedir.

İŞKUR'un açıklayacağı listede bulunan adaylar sözlü sınava tabi tutularak adayların mesleki bilgi ve becerisi ölçülecek.

Milli Savunma Bakanlığının istihdam sağlayacağı iller arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Eskişehir, Sakarya, Kayseri, Balıkesir, Niğde, Afyonkarahisar, Çanakkale, Tekirdağ, Hatay, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan ve Elazığ'daki fabrikalar ile tersaneler bulunmakta.

Personel ihtiyacı olan meslekler grupları ise şu şekilde;

Elektrikçi, elektronikçi, teknik ressam, boyacı, marangoz, tornacı, kalıpçı, kaportacı, kaynakçı, demirci, tesviyeci, çarkçı, camcı, presçi, döşemeci, hidrolikçi, lastikçi, bobinajcı, dökümcü, terzi, aşçı, uçak atış kontrol ve radar bakım ve onarımcısı, uçak hidrolik fren ve iniş takımları bakım ve onarımcısı, iş makineleri onarımcısı, tank makinisti, inşaatçı, iskeleci, kaptan ve gemi adamı.