Aiperi Seiitbekova
3 years ago - 50 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Minik Kırgız Futbolcu Dünya Kupası'nın Soçi'deki Çeyrek Final Maçına Katılacak

Kırgız futbolcu, Rusya'nın Soçi şehrindeki Fişt stadyumunda 7 Temmuz'da gerçekleşecek olan Dünya Kupası çeyrek final maçının açılışında görev alacak.

Minik Kırgız Futbolcu Dünya Kupası


Kırgızistanlı minik futbolcu Irıskeldi Tınıbekov, babası Ulukbek ile birlikte, Soçi'de 7 Temmuz'da gerçekleşmesi planlanan 2018 Dünya Kupası çeyrek finaline katılmak üzere Rusya'ya gitti. 

14 yaşındaki Irıskeldi, Rusya yerel saati ile 21:00'da başlayacak Rusya-Hırvatistan maçı öncesi açılış töreninde topu sahaya çıkaracak ve iki ülkenin marşları söylenirken hakemler ve oyuncular ile aynı sırada yer alacak. Daha sonra futbolcuların beraberinde çıkan diğer minik futbolcular ile maçı seyredecekler.

Minik futbolcu 11 yaşından beri Kırgızistan'ın ''İlbirs'' kulübünde oynuyor. Ortaokul 7. sınıf öğrencisi olan Tınıbekov, kulübün U14 takımına seçildi.

Kırgız minik futbolcular daha önce hiç Dünya Kupası'na katılmadıklarından Kırgızistanlı taraftarlar taraftarlar tarafından bu önemli bir olay olarak değerlendiriliyor.

Rusya'nın ev sahipliğinde 14 Haziran'da başlayan 2018 Dünya Kupası'nın final maçı, 15 Temmuz'da Moskova'daki Lujniki stadyumunda oynanacak.