Aiperi Seiitbekova
3 years ago - 42 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Moskova'daki Kırgız Lokantası The Guardian'ın En İyiler Listesinde

Moskova'daki Kırgız lokantası BayHan, İngiliz basını The Guardian tarafından Rusya başkentinin en iyi lokantası olarak seçildi.

Moskova


İngiliz basını The Guardian, Kırgızistan'ın Moskova Büyükelçiliği'nin BayHan lokantasını 'Moskova'nın en iyi 10 lokantası' listesine ekledi.

Moskova'daki altı gurme tarafından başkentteki toplam 12 bin civarındaki kafe ve restoranların yemekleri denendi. Listeyi oluşturma sırasında yemeklerin tadlarının yanı sıra fiyatları da dikkate alındı.

Gurmeler Kırgızistan'ın Moskova Büyükelçiliği'nin BayHan lokantasını da ziyaret etti. En çok lezzetli etten yapılmış milli ''mantı'' yemeğini ve içeceklerden ayranı beğendiler. 

Moskova


Misafirler, geleneksel desenler ile süslenmiş ortamın ve yöresel giyimli garsonların lokanta atmosferini daha da otantik hale getirdiğini belirterek, bu ortamın ''bir doğu ülkesini'' hatırlattığını ifade ettiler.

Böylece Kırgız lokantası BayHan, 2018 Dünya Kupası sırasında Moskova'yı ziyaret edecek turistlere tavsiye edilen lokantalar listesinde yer aldı.

Kaynak: theguardian.com