Aiperi Seiitbekova
3 years ago - 46 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Moskova Tren İstasyonlarında Bedava Wi-Fi Dönemi

Moskova'da turistlerin Wi-Fi'ye bağlanabilmesi için yeni bir yöntem oluşturuldu. 

Moskova Tren İstasyonlarında Bedava Wi-Fi Dönemi


Rusya Tren Yolları şirketi, başkent Moskova'yı ziyaret eden turistlerin tren istasyonlarında ücretsiz internete bağlanabilmeleri için  yeni bir yöntem oluşturulduğunu bildirdi.

Şirket, tren istasyonlarında internete bağlanabilmek için eskiden uygulanan +7 kodlu Rus GSM hattına gelen mesajla yapılan aktivasyon işlemleri ortadan kaldırılarak, tüm yabancı ziyaretçilere uygun olan bilet No'lu uygulamaya geçtiklerini açıkladı. 

Artık tren istasyonlarında internete bağlanmak için tren biletinin numarası ile kimlik bilgilerinin latin ya da kiril harfleriyle girilmesi yeterli oluyor. Turistler gidişten önce ve dönüşten sonra da ayrı ayrı 4 saatlik süreyle ücretsiz internet kullanabilirler. 

Bu yeni yöntem Rusya'da gerçekleşmekte olan 2018 Dünya Kupası'na atfen oluşturuldu ve şampiyonadan sonra da uygulanmaya devam edecek. 

Şuanda Moskova' da 2 bin 200 ücretsiz internet noktası hizmet gösteriyor. Onların çoğunluğu şehrin 118 sokağında ve 8 parkında bulunuyor. Bunun dışında 88 kültür merkezinde, 84 kütüphanede ve Moskino'nun tüm sinemalarında da vardır.