Onur YILMAZ
1 year ago - 2 Dakika, 47 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

Nankör Kedi!

Nankörlük kediler'in midir yoksa kediler yaratılıştan mı nankördür bilinmez ancak sadece kedilerin nankör olmadığını biliyoruz. Peki bu ne demek? 

Biraz sonra yazacaklarım size nankör kedi başlığını neden attığım konusunda fikir beyan edecektir. Belki biraz imalı bir başlık ama anlamlı yada yerine oturan bir seçim olduğunu düşünüyorum. İnsanlar yaratılış itibarı ile farklı millet, ırk yada halklara ayrıldığı veya zamanla böyle bir ayrımın ortaya çıktığı herkes tarafından bilinen veya kabul edilen bir durum olduğu aşikardır. 

Bizde bir çok millet gibi atalarımız ve onların bin yıllardan beri süre gelen yaşattıkları kültür ve geleneklerimizi, örf ve adetlerimizi, müesseselerimizi ve birçok mitolojik ve eski inançlarımıza ait olguları halen uygulamakta ve yaşatmaya çalışmaktayız. Tabiki bu söylediklerim Türk milletine mensup olmayan veyahut ben buyum diyen insanlar için geçerlilik göstermez. Peki bu nankörlük nerede başlar ve ne için yapılır dersiniz? 

Bir çığ gibi büyüyen popüler kültür karşısında bir dağ gibi dimdik duramayıp başka milletlerin bambaşka gelenek ve kültürlerini yaşatmak olan bir durumla karşı karşıya kaldığımız bu dönemde ne yazık etrafımızda bir çok Türk ferdinin böyle hallerde olduğunu fark edeceksiniz. Sadece bu değil elbette. Bir de bu milletlerin ateşli militanı haline gelip benimsediği tarafı Türk milletine karşı cephe alacak seviyede gözlerini karartmalarıdır. 

Elbette her dönem ülkemizde bu gibi tipler çokça türemiş ve her türlü soytarılıkları yaparak kendilerine yancı toplamışlardır. Bu isimleri tek tek sayarak vakit kaybında bulunmak yerine biraz düşünürseniz bulacağınızı inanmaktayım. Ülkemizde siyasi emel ve amaçları doğrultusunda önce Almancı daha sonra parlak bir kızıl Rusçu olarak gördüğümüz hükümetler bile olmuştur. 

Yüce Türk milletinin kültür ve geleneklerini  benimsemeyen, sevmeyen insanların bazen gerekçeleri; samimi olmadığı, hava atma çabası ve farklı menfaat veya çıkarları doğrultusunda işleyen, işleten durumda olduğu görülmüştür. Türk tarihini bilmeyen okumayan insanların özellikle yetişen Türk evladının bu temelleri sıkı sıkıya sarılmayıp uzaklaşan güruhun bu temelleri zayıf yapının üzerilerine çökmesi kaçınılmaz bir haldir.

Nankör Kedi!


 PEKİ NE YAPMALI?

Önce Aile: Evladımızı büyük Türk yazar ve şairlerin önemle ve özenle seçilmiş kitap, roman, makale, şiir vs. yazıları önce aile büyükleri tarafında okunmalı ve daha sonra çoçuklara öğütler şekilde empoze edilmelidir. Türk kültür ve gelenekleri hayatın içerisinde yaşatılmalıdır. Akıl baliğ yaşa gelen Türk genci için bu yazılar okutulmalı ve işlenmesi tembih edilmelidir.

OKUL:Tabiki olayın büyük kısmının burada bittiğini söylemek yanlış olmaz. Ders müfredatları özenle hazırlanmalı ve Türk kültür ve gelenekleri her türlü okullarımızda yaşatılmalıdır. Örnek: Nevruz bayramı okullarımızda bir bayram edası ile kutlanılmalı Ergenekon dan çıkış anlatılmalı ve canlandırılmalıdır.

Nankör Kedi!


Tek amaç ve gayemiz Yüce Türk milletinin geleceği ve çoçuklarımız için onların kültür ve ge
leneklerimize sıkı sıkıya sarılmasını sağlamalıyız yoksa bizde tarihin farklı devirlerinde büyük imparatorluklar kurmuş daha sonra sessiz ve sedasız toprağa gömülmüş milletler gibi yok olacağız

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN