Burak GÜRAN
3 years ago - 1 Dakika, 13 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

NASA’dan Ödül Kazanan Kardeşler Londra Yolunda

Amerika’nın uzay programı çalışmalarından sorumlu kurumu NASA’nın düzenlediği yarışmada dereceye giren fakat maddi imkansızlıklardan dolayı kazandığı yurt dışı dil eğitimi ödülünden faydalanamayan Serhat ve Onur Yüksel kardeşler, hayallerindeki eğitimi almak için Londra’ya gitti.

NASA’dan Ödül Kazanan Kardeşler Londra Yolunda


Mars toprağından oksijen üretme projesiyle
NASA’nın düzenlediği yarışmada dereceye giren Yüksel kardeşler yol, konaklama vb. masraflarının bütçelerini aştığı kazandıkları ödülü kullanmamışlardı. Yapılan destek çağrısına ilk olarak Türk Hava Yolları (THY) uçak biletlerini gidiş dönüş olarak karşılayacağını bildirmişti.

Ardından sanatçı Haluk Levent’in kurucusu olduğu Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) aracılığıyla platforma ulaşan yurt dışı eğitim danışmanlığı firmasının sahibi Ebru Kurt gençlerin İngiltere'deki konaklamalarını üstlendiklerini bildirdi. İsminin açıklanmasını istemeyen bir gönüllü de eğitim süresi boyunca diğer tüm masrafları üstlendi.

NASA’dan Ödül Kazanan Kardeşler Londra Yolunda


Kardeşler, vize başvurularının da tamamlanmasıyla Londra’ya hareket etmek için Esenboğa Havalimanı’na geldi. AHBAP Ankara ekibinden yetkililer de yolculuk öncesi kardeşleri yalnız bırakmadı.

Kardeşleri uğurlamak amacı ile görüntülü görüşme yapan Haluk Levent, sponsorların araya girmesi için aracı olduklarını belirterek “Biz AHBAP’ı bu tarz şeyler için kurduk. Ayrışmadan, ötekileşmeden birbirimize destek olabiliriz.” şeklinde konuştu.

NASA’dan Ödül Kazanan Kardeşler Londra Yolunda


Yüksel kardeşler THY, AHBAP ve Haluk Levent başta olmak üzere eğitimleri için destek veren herkese teşekkür etti.