Dilek Özdemir
3 years ago - 1 Dakika, 49 Saniye
tr
az
en
kk
ky
uz
ru
tk

KYK Yurtlarında Pencere Işıklarıyla 'Kudüs' Yazısı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrenciler tarafından, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla yurt binalarında pencere ışıklarıyla 'Kudüs' yazısı yazıldı.

KYK Yurtlarında Pencere Işıklarıyla


Kudüs’te yaşanan katliama yurdun dört bir yanından tepkiler gelmeye devam ediyor. Bu tepkilerden birisi de Eskişehir Gündüzalp Yurdu öğrencileri tarafından verildi. Yüzlerce gence ev sahipliği yapan yurt, İsrail zulmüne karşı sesini yükselmek amacıyla yurt binasının ışıklarıyla Kudüs yazdı. Eskişehir'in yanı sıra ülke genelindeki yurtlardada öğrenciler Filistin'e destek amacıyla ışıklarla KUDÜS yazdılar.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Eyüp Erkut gazetecilere yaptığı açıklamada, "Öncelikle bütün İslam aleminin Ramazanını kutluyoruz. Bu Ramazanın ilk günlerinde Kudüs'ün İsrail'in başkenti olmasını Kredi Yurtlar Kurumu olarak personelimizle, öğrencimizle protesto etmek amacıyla bütün Türkiye çapında 81 ilde olduğu gibi Eskişehir'imizde de Gündüz Alp Yurdu'nun ışıklandırmasıyla bu protestomuzu göstermiş bulunuyoruz. ve tekrar söylüyoruz Kudüs'ün İsrail'in başkenti olmasına razı değiliz. Her şeyimizle bütün bedenimizle, ruhumuzla bunun için mücadelemizi sürdüreceğiz. Kudüs yazısı ile Filistinli kardeşlerimizle beraber olduğumuzu haykırıyoruz" dedi.

Protestoya ayrıca Edirne Sultan 2. Murat Öğrenci Yurdu, Kırklareli Evlad-ı Fatihan Yurdu, Çorlu Kız Öğrenci Yurdu, Adıyaman Safvan Bin Muattal ve Veysel Karani Erkek Yurdu, Bayburt Sultan Fahriye Kız Öğrenci Yurdu, Trabzon Söğütlü Münür Özkurt Yurdu, Rize Devlet Hatun Kız Yurdu, Artvin Çoruh Kız Öğrenci Yurdu, Giresun Esma Serhat Hatun Kız Yurdu, Malatya Eşref Bitlis Erkek Öğrenci Yurdu, Adana Kut'ül Amare Öğrenci Yurdu, Osmaniye Karacaoğlan Erkek Öğrenci Yurdu, Nevşehir Fatma Sultan Öğrenci Yurdu, Kırıkkale Ümmü Hatun Yurdu, Yozgat Çamlık Erkek Öğrenci Yurdu, Samsun Turgut Özal Kız Öğrenci Yurdu, Çankırı Emir Karatekin Yurdu, Kastamonu Kuzeykent Erkek Öğrenci Yurdu, Amasya Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu ile Tokat Gülsüm Ana Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri de katılarak İsrail'in Filistin'e yaptığı zulme dikkat çekmek amacıyla yurtlarını "Kudüs" yazısıyla ışıklandırdı.